Tuz Nerede Çıkarılır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Tuz Nerede Çıkarılır?

1. 6.sınıf sosya bilgiler calışma kitabı sayfa 76 yapabilen varsa söylesin (Gizem yayıncılık)
  2. 2011-03-20 #2
    Tuz kayatuzu yataklarında deniz göl ve tuzlu su kaynaklarından elde edilir son 5 yılda göl tuzlarındaki tuz üretimi 3 katına çıkmıştır şu anda ...

3. 2011-03-20 #3
    Tuz kayatuzu yataklarında deniz göl ve tuzlu su kaynaklarından elde edilir.son 5 yılda göl tuzlarındaki tuz üretimi 3 katına çıkmıştır şu anda ülkemizdeki tuz üretiminin 3’te 2’si göl tuzlarından elde edilir.

Tuz dercilik,konservecilik,zeytincilik ile kimya tekstil sanayinde kullanılmaktadır.Başlıca tuz yatakları;Kağızman,Oltu,Tuzluca,Çankırı, Kırşehir,ve Niğdedir.Ayrıca İzmir veÇamaltı ve Tuzgölün’den elde edilir.

4. 2011-04-17 #4
    Teşekkürler.....

5. 2011-04-25 #5
    arwen acaba tuz nasıl çıkarılıyor, eğr başkaları biliyorsa lütfen yaza bilirmi hem de çabuk !!!! her yerde aradım taradım bulamıyorum bilen varsa lütfen yazsın. acilen yazım ne olur

6. 2011-04-27 #6
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    arwen acaba tuz nasıl çıkarılıyor, eğr başkaları biliyorsa lütfen yaza bilirmi hem de çabuk !!!! her yerde aradım taradım bulamıyorum bilen varsa lütfen yazsın. acilen yazım ne olur
    Sorunun cevabı için sayfamızı inceleyin:
    Tuz Nasıl Çıkarılır?

7. 2011-05-14 #7
    Tuz kayatuzu yataklarında deniz göl ve tuzlu su kaynaklarından elde edilir.son 5 yılda göl tuzlarındaki tuz üretimi 3 katına çıkmıştır şu anda ülkemizdeki tuz üretiminin 3'te 2'si göl tuzlarından elde edilir.
    Tuz dercilik,konservecilik,zeytincilik ile kimya tekstil sanayinde kullanılmaktadır.Başlıca tuz yatakları;Kağızman,Oltu,Tuzluca,Çankırı, Kırşehir,ve Niğdedir.Ayrıca İzmir veÇamaltı ve Tuzgölün'den elde edilir.

sevgilerimle...

8. 2011-05-14 #8
    thank you. so worked for me ...
    love you's..

9. 2012-02-14 #9
    Çooooooooook tEŞEKKÜRLERRR Ayrıca sy. 73 de de ne olacağını söylerseniz sevinirim :)

10. 2012-02-14 #10
    Evet sy. 73 'de ne olabilir ben büsküi (yazacaksanız ikisine de karaman yazın) Tuz(Tuzu buradan buldum sağolun)
    Başka,un ve kahve olabilir.Daha onları araştırmadım hepsini bulan söyleyebilir mi acaba?

11. 2012-02-14 #11
    Alıntı:
    J'Biebs Nickli Üyeden Alıntı
    Evet sy. 73 'de ne olabilir ben büsküi (yazacaksanız ikisine de karaman yazın) Tuz(Tuzu buradan buldum sağolun)
    Başka,un ve kahve olabilir.Daha onları araştırmadım hepsini bulan söyleyebilir mi acaba?
    Ben de bulamadım sağol J'Biebs Çok Az buldum bu siteyi seviyorumm <3

12. 2012-02-21 #12
    Çankırı, Kırşehir,ve Niğdedir.Ayrıca İzmir veÇamaltı ve Tuzgölün'den elde edilir.

13. 2012-05-23 #13
    Tuz Nerede Çıkarılır - Tuz Nerede Kullanılır?

Tuz kayatuzu yataklarında deniz göl ve tuzlu su kaynaklarından elde edilirson 5 yılda göl tuzlarındaki tuz üretimi 3 katına çıkmıştır şu anda ülkemizdeki tuz üretiminin 3'te 2'si göl tuzlarından elde edilir

Tuz dercilik,konservecilik,zeytinc ilik ile kimya tekstil sanayinde kullanılmaktadırBaşlıca tuz yatakları;Kağızman,Oltu,Tuzluc a,Çankırı, Kırşehir,ve NiğdedirAyrıca İzmir veÇamaltı ve Tuzgölün'den elde edilir. sevgilerimle

14. 2013-02-19 #14
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    6.sınıf sosya bilgiler calışma kitabı sayfa 76 yapabilen varsa söylesin (Gizem yayıncılık)
    ben yaptım çok kolaydı

15. 2013-04-15 #15
    tuz nereden çıkarılır

Okunma: 9850 - Yorum: 14 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -