Anadoluda Yapılan İlk Camii - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Anadoluda Yapılan İlk Camii

1. Ebul Manucehr Camii, Selçuklular zamanında Anadolu'da kurulan ilk Türk camisidir. 1072'de kurulmuştur. Kars ilinin Arpaçay ilçesindeki Ani antik şekri içinde bulunan cami Seddatoğulları'ndan Ebu Süca Manucehr tarafından yaptırılmıştır. Caminin tavanlarında renkli taşlardan yapılmış geometrik süslemeler bulunmaktadır.

attachment.php?attachmentid=17074&d=1295811515 - Anadoluda Yapılan İlk Camii

2. 2011-07-12 #2
    bu caminin restore edilmemesinin sebeplerine aklım almıyor.ermenistanla küçük bir anlaşma başladı diye ahdamar kilise si kısa zamanda restore edildi.yıllardan beri bazı siyasi kişiler her bayramda bahçesinde namaz kıldığını kimse görmüyor mu. bu caminin restore edilmeyişnden sebep bu camilerle ilgilenen kişilerin müslümanlığından şüphe duyuyorum.kimse çıkıpta dinden ahkam kesmesin..dinimize ve atalarımızın bize bıraktığı bu mirasa sahip çıkmayanların türklüğünden de şüphe duyuyorum.görevlerine başlarken ettikleri yeminden şüphe duuyorum.sizi allah a havale ediyorum...

3. 2012-04-03 #3
    bizim insanlarımız elın ınsanına sahıp cıkmayı cok bılıyo.ama bı kendı ınsanına sahıp cıkmıyo.bu zamana kadar sahıp cıktında ne oldu.hep zarar.gecmısten ders almaları lazım.osmanlı zamanından gelen bısey bu.o zaman dan bellı oldu kım dost kım dusman.ama bu mılletımıze anlatamıyoruz bunu.

Okunma: 4594 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -