Bios Resetlenmesi... - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bios Resetlenmesi...

 1. arkadaşlar bios pc nin bütün parçalarının tanıtıldığı kullanıma açıldığı pc formatlanırken kullanılan bölümdür bu bölüm pc deki en can alıcı bölümler arasında ilk sırada yer alır. Bios şifrenlenme sonucu donanın değişmesi sonucu yada bilmediğiniz biyerden karıştırdığınız bişeyler yüzünden kitlenebilir buda pc nizin açılmamasına format atamamanıza yada takılı parçaların tanınmamasına neden olur.


  bios resetlenmesi biraz mekanik bi olaydır öncelikle me tal bi tel alıyoruz bakır olması tercihendir telin bir ucunu herhangi bir me talle şase edicek şekilde bağlıyoruz diğer ucunuda anakart üzerindeki bios çipine (üzerinde bios yazar genellikle yazmasa bile etrafında anakarta bağlı 4 tarafıda şase edicek tellerle doludur işlemci çipine benzer) bir tarafı me talle şase eden telin diğer ucunu bios çipinenin etrafındaki tellerle şase yaptırıyoruz 3-4 tur döndükten sonra pc yi 15 dakika o şekilde bekletiyoruz ve çalıştırıyoruz pc açılırken en başta ''delete'' tuşuna basıp biosa giriyoruz ve F10 yapıp yes yapıyoruz enter lıyoruz bios res atılmıştır.


  ÖNEMLİ NOT:biosa reset atarken ram ve pc pilinin çıkarılmış olması gerekir. TEŞEKKÜRLER...

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2008-05-09 #2
  O DEDİİİNİ YAPARSAN BİOSUN SİLİNME RİSKİ VAR DOSTUM EN GÜZELİ PİLİ ÇIKARIP PİL YUVASINDAKİ UÇLARI BİRBİRNE KISA DEVRE YAPIP 5-10 DK BEKLEDİKTEN SONRA PİLİ TAKIP PC Yİ AÇ ZATEN BİOS RESETLENDİKTEN SONRA OTOMATİK OLARAK AYARLARA GİRECEK DEL FALAN BASMAYA GEREK YOK.

 3. 2008-08-07 #3
  SevenDay e Katılıyorum ARwen Dediği Gibi Yapılması Gerekio..
  Senib Tarzda Yapsak Pcnin Parçalarında Yanma İhtihali Yüksek olur ..
  Yinede Paylaşımın İçin Saol Arwen


 4. 2012-03-23 #4
  Oc yapiyim derken biosu kitledim. Sayenizde tekrar bilgisayari acabildim. Cok tesekkurler

 5. 2012-10-12 #5
  kırmızı baslıklı kızın yası kaçtır

  Okunma: 23913 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 2.5/5 - 2