Bazı Doğru ve Yanlışlar

Kim istemez ki inci gibi parlayan tertemiz dişlere sahip olmayı…Ancak kimi dişler ışıl ışıl parlarken kimi dişler ise neredeyse kahverengiye dönmüş durumda. Sigara içmek , sağlıksız beslenmek buna sebebiyet verdiği gibi yanlış teknikler de dişlerin sararmasına ve çürümesine sebep olabiliyor…

İsim:  dis_fircalama1.jpg
Görüntüleme: 1864
Büyüklük:  20,2 KB (Kilobyte)

Daha güzel ve rahat gülümseyen kişiler kendileriyle barışık, özgüveni yüksek ve sosyal kişilerdir. Bu da çevrelerine pozitif enerji verir ve sempati kazandırır. Unutmayın, yüz güzelliğinde dişlerin görüntüsü en önemli etkenlerden biridir. Diş Hekimi Elif Özcan, bu konularda doğru ve yanlışları anlattı.


İsim:  dis fırcalama 2.jpg
Görüntüleme: 1701
Büyüklük:  24,3 KB (Kilobyte)


1) Elle fırçalamak, otomatik diş fırçalarından daha mı sağlıklı?


Büyük yanılgı! Yeni nesil elektrikli diş fırçaları geleneksel elle fırçalama yöntemlerinden kesinlikle çok daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

2) Diş macunu değiştirilmeli mi?


Tam aksine. Diş macununu seçerken özel ihtiyaçlarınız olmadığı sürece alacağınız macunun florid içerip içermediği ne bakmanız yeterlidir.

3) Dişleri hızlı ve kısa sürede fırçalamak iyi sonuç verir mi?


Kesinlikle hayır. Dişler fırçalandığında amaç dişlerin mekanik olarak temizlenmesidir. Yapılan hesaplamalar, dişin her yüzeyinin yeterli derecede fırçalanması için 2-3 dakika gerektiğini göstermiştir.