Alice Cullen (Alacakaranlık Karakterleri) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Alice Cullen (Alacakaranlık Karakterleri)

 1. Alice Cullen

  Genel Bilgi

  İsim:
  Alice Cullen, insan hayatında Alice Brandon


  Doğum Tarihi:
  1901


  Doğum Yeri:
  Biloxi, Mississippi


  Yaşadığı Yer:
  Forks, Washington


  Durumu:
  Vampir


  Dönüşüm Tarihi:
  1920


  Dönüştürücü:
  Alice'in yaşadığı akıl hastanesinde çalışan yaşlı bir vampir.

  27 - Alice Cullen (Alacakaranlık Karakterleri)


  Dış Görünüşü

  Saç Rengi: Siyah, kısa ve dik dik (Alacakaranlık, sayfa 18).


  Göz Rengi:
  Vampir Sarısı (vejeteryan yaşam tarzı yüzünden altın rengi, kırmızı değil).


  Boyu:
  4'10"


  Diğer:
  Alice minyon yapısı ve ince vücudu ile "peri gibi" olarak tanımlanmıştır (Alacakaranlık, sayfa 18).


  İlişkileri

  Aile:
  Alice'in insan yaşantısında Cynthia adında bir kız kardeşi vardır (Yeni Ay, sayfa 400), ancak Alice insan yaşantısından hiçbirşey hatırlamamakta ve Cullen'ları ailesi olarak kabul etmektedir.


  Ruh Eşi: Jasper Hale


  Arkadaşları:
  Bella ve Charlie Swan


  Kişilik

  Özel Yetenekleri: Psişik yeteneğe sahip olan Alice, sadece bir karar verildikten sonra olacakları görebilmektedir. Herhangi bir karar verilmeden önce pek çok olası sonuç olduğu için geleceği görmesi mümkün değildir.


  Hobileri:
  Moda, alışveriş yapmak, dekorasyon ve parti düzenleme.


  Tanım:
  Eğlenceden hoşlanan ve içten olan Alice Bella'yı aileye kabul eden ilk vampirlerdendi. Alice maceracı bir ruha sahiptir, çok hoşgörülü ve sevecen olup, sevdiği kişileri korur. Yapmaktan en çok hoşlandığı şey abartılı partiler düzenleme fırsatlarını değerlendirmektir. Bella'yı sıklıkla söz konusu partilere katılmaya zorlar.

  Diğer

  Araba:
  Sarı Porsche Turbo


  Kişisel Tarihi


  İnsan olduğu zamanlarda Alice gelecekle ilgili gördüğü hayaller yüzünden bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Akıl hastanesinde kaldığı sırada orada çalışan yaşlı bir vampirin ilgisini çekmiştir. James yaşlı Vampir'in Alice'e olan ilgisinden rahatsız olmuş ve Alice'i avlamaya karar vermiştir, ancak bu amacına ulaşma şansını elde edememiştir, çünkü yaşlı vampir Alice'i James'ten kurtarmak için, onu James'den önce ısırmıştır. Alice'in insan yaşantısı ile ilgili tüm bu bilgiler Alice vampire dönüştükten sonra kaybolmuştur (Alacakaranlık, sayfa 447 - 448). Alice daha sonra ailesinin onu bir akıl hastanesine kapattıklarını ve o ölmüş gibi davrandıklarını öğrenmiştir (Yeni Ay, sayfa 401).

  Vampire dönüştükten sonra Alice, onu olacaklardan haberdar eden olacaklar hakkındaki görüleri ile yıllar boyunca dolaşmıştır. Bu öngörülerde Carlisle ve Cullen ailesinin diğer fertlerini ve bir gün kendisinin de onlara katılacağını görmüştür. Ayrıca Jasper'ı da görmüş, onun ruh eşi olduğunu ve birbirleri için yaratıldıklarını anlamıştır. Jasper ile karşılaşacaklarını gördüğü yere gidip onuı beklemeye başlamıştır. Jasper bunlardan habersiz oraya geldiğinde, Alice onu asırlardır tanışan iki eski dost gibi karşılamıştır. Birlikte Cullen ailesini bulmak için yola çıkmışlar, bulduktan sonra da onlarla birlikte yaşamaya başlamışlardır (Tutulma, sayfa 301 - 302). Alice ve Jasper 1948 yılında birbirlerini, 1950 yılında da Cullen ailesini bulmuşlardır.

  Cullen ailesinin dışında, Bella, Edward'dan sonra Alice'e en yakın olan kişidir. Bu sebeple Alice Bella'nın hayatındaki tüm dönüm noktalarında baskın bir rol oynamıştır. James Bella'yı avlamaya çalışırken, Alice Jasper ile birlikte Phoenix'te bir otel odasında saklanan Bella'ya eşlik etmiştir (Alacakaranlık, sayfa 406). Yeni Ay'da Cullen ailesinden ilk Alice Forks'a dönüp, Bella'yı içinde bulunduğu üzgün ruh halinde bulmuştur. Alice, Bella'nın intihar ettiğini düşünerek Volturi'ye kendisini öldürmelerini istemek için giden Edward'ın yaşamını kurtarmak amacı ile Bella ile birlikte İtalya'ya gitmiştir (Yeni Ay, sayfa 419).

  Alice ve Jasper'ın aralarında çok yakın bir ilişki vardır. Jasper sıklıkla kendisini insanları avlamaktan alıkoyan gücün Alice sayesinde var olduğunu söyler.


 2. 2013-02-12 #2
  hakikaten oynafığı filmin hakkını veren çok başarılı bir oyuncu Alice Cullen.Bir dahaki filmini iple çekiyorum.Bayılıyorum kendisine.Umarım hemen çeker film.

  Okunma: 5063 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -