Özellikle ilk randevudan sonra ne zaman aramak gerektiği her zaman kafa karıştırıcıdır. Doğru zamanlama, tamamen hislerinize bağlıdır.

Hayatınızın aşkını bulduğunuza mı inanıyorsunuz yoksa 'İyi ki soyadımı söylememişim' diye mi düşünüyorsunuz? Kadınlar, erkeklerin kendilerine duydukları ilgiyi ne kadar süre içinde bir daha arandıklarıyla ölçerler. Ne kadar çabuk arıyorsanız, ondan o kadar hoşlandığınızı düşünürler. Eğer çok sıkıcı ve itici bir kadına çattıysanız, nezaket gereği iki, üç gün sonra oldukça kısa ve kuru bir SMS veya e-mail atın ve bir daha muhatap olmayın. Telefon etmenize hiç gerek yok. Ne demek istediğinizi anlayacaktır. Zira telefon etmek hiç istemediğiniz halde, sanki ona ilgi duyuyormuş gibi görünmenize neden olur.


Randevu sonrası izleniminiz 'Hiç yoktan iyidir' ise biraz daha ilgili olmak durumundasınız. Bu durumda, birkaç gün içinde onu telefonla arayın ve çok iyi zaman geçirdiğinizi söyleyin. Ama elbette ki, sanki hayatınızın aşkıyla tanışmışsınız gibi deli divane aşık rolüne bürünmeyin. İlgilenen ama cool duruşundan taviz vermeyen adam imajı her türlü durumda işinizi görecektir. Cool görünme işinin dozunu tutturmanız lazım. Eğer cool görünmek adına, aramak için uzun süre beklerseniz, karşınızdaki kadın onunla yeterince ilgilenmediğinizi düşünür ve bir daha çıkmayı istemez. Şahane bir randevu geçirdiyseniz ve rüyalarınızın kadınını bulduğunuzu düşünüyorsanız, hemen ertesi gün telefon etmeniz gerekli. Kısa süre içinde onu hemen aramanız, aşırıya kaçmadan ondan ne kadar etkilendiğinizi gösterir. Zaten bu durumda en çok dikkat etmeniz gereken nokta, ilginizi aşırıya kaçmadan göstermek.

İlk Randevudan Sonra Ne Zaman Aramalıyım?Bir kadına hemen ilan-ı aşk etmek, size onun gözünde değer kaybettirir. İşleri zamana bırakmak daha mantıklıdır. Ertesi gün onu arayıp, çok iyi vakit geçirdiğinizi ve mutlaka yeniden görüşmek istediğinizi söyleyin. Erken arama jesti, ilginizin boyutunu göstermek için kafidir. Telefonda romantik sözler sarf etmeyin. İlan-ı aşk etmek gibi bir arzunuz varsa, telefon bu işin yeri değildir. Dişinizi sıkın, kartlarınızı ikinci randevuda açın.