Size karşı ne hissettiğini merak ettiğiniz bir erkek arkadaşınız çok havalı ya da kendinden emin bir şekilde davranabilir. Bazı erkekler duygularını karşıdakine belli etmekten çekinmezken, bazıları da duygularını gizleyip, hiçbir şey yokmuş gibi davranırlar. Tabii ki bunun en büyük sebebi bu tip erkeklerin hayal kırıklığı yaşamaktan korkmaları ve risk almak istememeleridir. Çünkü eğer reddedilirlerse gururları kırılabilir. Ancak bu erkekler yine de farkında olmadan duygularını belli edebilirler. Nasıl mı?


İsim:  seven insan.jpg
Görüntüleme: 3583
Büyüklük:  19,3 KB (Kilobyte)


SİZİ KIZDIRIYORSA
Şimdi ilkokul döneminize geri dönün. O yıllardan neler hatırlıyorsunuz? Sınıftaki bazı erkek arkadaşlarınız kalemlerinizi saklayıp, saçınızı çekmez miydi? O sıralar bu hareketlere çok sinirleniyordunuz. Ancak kabul edin, bir yandan da hoşunuza gidiyordu. Çünkü bu tip hareketler, o insanın sizden hoşlandığını gösterir. Yıllar sonra bu kural hala geçerliliğini korur. Eğer biri yine sizi kızdırmaya, en hassas olduğunuz noktalarda tartışmaya davet ediyorsa, bilin ki bu kişi sizinle daha fazla zaman geçirmek ve bir şeyler paylaşmak istiyordur. Erkeklerin bu davranışlarındaki amaçları sizden reaksiyon almaktır.


TANIMAK İSTİYORSA
Doğal olarak karşısındakinden etkilenen erkek kendini de olduğundan üstün göstermeye çalışacaktır. Çünkü kadınları tavlamak için erkeğin ilk amacı etkilemektir. Bunu da konuşmalarıyla ya da hareketleriyle yapar. Eğer bir erkek ısrarla sizin geçmişinizi ve eski erkek arkadaşlarınızı öğrenmek istiyorsa, aslında sizinle ilgili gelecek planları yapıyor demektir. Çünkü arkadaşınız sizinle ilgili bu tip detayları öğrenerek sizi daha da yakından tanımak istiyordur. Yani bir erkek sohbet esnasında sizin geçmişinizi irdelemeye çalışıyorsa, sizinle gelecek planları yapıyor demektir.(Cosmopolitan)