Audi A8, tasarım ve teknolojin buluştuğu bir kombinasyondur. Bu lüks otomobil quattro dört tekerden çekiş sistemini, ASF (Audi uzay kafesi) prensibine dayanan tamamen alüminyum bir gövdeyi, uyarlamalı havalı süspansiyonu ve geniş bir yüksek torklu, yüksek performanslı V6 ve V8 motor seçeneklerini birleştirmektedir.

176 - Audi A8 Detaylı Tanıtım

177 - Audi A8 Detaylı Tanıtım

178 - Audi A8 Detaylı Tanıtım

Tasarım
Yeni A8 Audi'nin ayırıcı tasarımının tüm özelliklerini taşımaktadır. Ağır başlılığı ve sadeliği geleceğin bir klasiği olacağını işaret ederken tasarımda yeni konularda iddialı bir şeyler de vardır. Tampondan tampona giden çizgilerinin şık, özgüvenli kıvrımı, şık kabin, denge ve duruş. Bu, yeniden tanımlanmış olan lüks spor sedandır.

179 - Audi A8 Detaylı Tanıtım

Performans
A8 sportif bir lüks otomobil için sürüş dinamiğinde ölçüt oluşturmaktadır. Hafif malzemeler ağırlığı minimumda tutarken TDI motor teknolojisi eşsiz bir güç ve tork sağlamaktadır. Daha fazla kontrol ve güvenlik için Audi'nin eşsiz aktif sürüş teknolojisi durumlara ve sürüş tarzına anında tepki verir. Sonuç: bir spor otomobilin iddialı performansı ile birlikte lüks bir sedanın sürüş konforudur.

180 - Audi A8 Detaylı Tanıtım

Teknoloji
Entegre multi medya arabirimi (MMI) ile A8 sürücüye basit, dolaysız bir kontrol yöntemi sunarak iç mekan dinamiğinde tam bir devrim yaratır. Ama daha da ileri gider A8'in her teknolojik ayrıntısı gelişmiştir. Daima akıllı. Daima basit. Araç sürmeyi azami ölçüde keyifli ve güvenli kılan teknoloji.

Güvemlik
A8, daha çizim masalarını terk etmeden önce sınıfındaki en güvenli otomobillerden biriydi. En yeni teknolojiye uygun dijital modelleme tasarımcıların ve mühendislerin her hususu ve her durumu dikkate almalarına olanak sağlamıştır. Gerçek araç test edildiğinde performansının tam da tahmin edildiği gibi ve araçtakilerin de güvenlik seviyelerinin olağanüstü olduğu görülmüştür.

Bang & Olufsen gelişmiş ses sistemi
Özel olarak A8 için yapılan sistemle seste yeni bir boyut deneyimini yaşayın.

Bose Surround ses sistemi
Audio'da üç boyutlu ses çıkışına dayanan yeni bir boyut.

TV tuner
İster yolculuk sırasında, isterse durduğunuzda canınızın sıkılmaması için. Ses dağılımı şimdi daha da iyi.

DVD'li navigasyon sistemi
İsteğe bağlı donanım olan DVD'li navigasyon sistemi MMI'ya entegre edilmiştir

İletişim
Ellerinizi serbest bırakan otomobil telefonuyla temasınızı sürdürün.(Hands-free özelliği ile iletişimde kalın)

Audi park sistemi
Elektronik park yardımcısı görüşün sınırlı olduğu dar park boşluklarına girebilmenizi sağlar.

Uyarlamalı havalı süspansiyon
Sürüş dinamiği, seyir konforu ve güvenliğin eşsiz kombinasyonu.

Uyarlamalı hız sabitleme sistemi (cruise control)
Sürekli olarak serbestçe akan trafikte kontrollü seyir için öndeki araca olan mesafeyi otomatik olarak korur..

Gelişmiş anahtar
Araca erişim ve çalıştırma için gelişmiş sistem.

Sözlü kumanda sistemi
Kullanıcı dostu sözlü kumanda erişilebilen geniş fonksiyon yelpazesi emniyetli, kullanışlı ve güvenilir.

Uyarlamalı farlar
Daha iyi bir görüş için aracın önündeki yan alanların aydınlatılması.

Işıklı diyot (LED) teknolojisi
Hassas sinyal kalıbına sahip arka lambalar bir tasarım, fonksiyon ve güvenlikkombinasyonu.

Bilgi-eğlencenin kolaylığı

Audi sürücüleri daha bugünden geniş bir bilgi ve eğlence sistemleri yelpazesine erişebilmektedir. Radyo, CD sürücü, TV, navigasyon sistemi ve telefon bazı örnekleridir.

Infotainment olarak adlandırılan bilgi ve eğlencenin bu karışımı gelecekte gittikçe daha önemli hale gelecektir. Ancak işlev ve seçeneklerin gittikçe genişleyen yelpazesi, alışılagelmiş otomobil içi kullanıcı kontrolü mimarisi ile kaçınılmaz bir çatışmaya doğru gitmektedir.

Bunu göz önüne alarak Audi, Multi Medya Arabirimi (MMI) adı verilen yeni tarz bir kullanıcı kontrol konsepti iliştirmiştir. MMI, tüm bilgi-eğlence bileşenlerinin kullanımını tek bir ekranda ve işletim sisteminde birleştirmektedir. En önemlileri dışındaki kontrolleri azaltarak ve tekdüze bir lojik uygulayarak bu sistem çok sayıda fonksiyonun ve teknolojinin hızlı, kullanıcı dostu ve içgüdüsel şekilde kullanımına olanak sağlamaktadır.