Yanaklarına allık uygulayarak sevimli, vamp ya da doğal bir görüntü yakalamak senin elinde! Taktikleri ve önerileri kaçırma, yanaklarınla tüm dikkatleri topla!

Nasıl seçmeli, nasıl sürmeli?

* Öncelikle kullandığın allığın ten rengine uygun olmasına özen göstermelisin. Açık tenli ve sarışınsan şeftali tonlarını; buğday tenli ve kumralsan pembeyi; esmersen toprak renklerini
tercih edebilirsin.

* Allık fırçasını yüzüne aşağıdan yukarıya doğru hafif hareketlerle uygulamalısın.

Allık Nasıl Sürülür?* "Allık sürdüğüm belli olmasın, yanaklarıma doğal bir pembelik gelsin" diyorsan, fırçayı yüzüne fazla bastırmamalı, küçük darbelerle allığını uygulamalısın.

* Makyaj yaparken elmacık kemiklerini öne çıkarmak istiyorsan, yanak çukurlarından şakaklarına doğru allığını uygulamalısın.

* Allığınla rujunun aynı tonlarda olmasına her zaman özen göstermelisin.

* Yüz hatlarının daha ince ve uzun görünmesini istiyorsan, allık fırçası ile ‘c' harfi çiziyormuş gibi allığını uygulayabilirsin.

* Oval yüz tipine sahipsen, elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru allığını uygulaman yüz tipin için en doğru seçim olacaktır.

* Yüzün genişse, allığını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru "v" şeklinde uygulamalısın.

* Yüzün köşeli ise, elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak hareketlerle allığını uygulamalısın.

* Yüzün yuvarlaksa, allığını elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru sürmeli ve şakaklarının üzerine de uygulamalısın.

* Birkaç renk allık kullanıyorsan, renklerin birbirine karışmaması için birkaç allık fırçası kullanmalı veya fırçanı sık sık yıkamalısın.