Birçok sebzeyi, cildimizi güzelleştirmek ve gençleştirmek için kullanabilirsiniz. Hazırlanması çok kolay olan bu maskeleri uygulayarak pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt bakımı için öncelikle ihtiyacınız olanlar, saçlarınız yüzünüze düşmesin diye bir saç bandı, kağıt mendil, alkol, gündüz kremi, makyaj temizleme pamuğu ve nemlendirici süt. Cildinizin canlılık kazanmasını istiyorsanız elinizin altındakilerle bir çok yönlü uygulamalar yapabilirsiniz bunlardan birkaç örnek aşağıdaki gibidir:


Çökelek / Ekşimik:
İltihaplı cilde karşı eski zamanlardan beri kullanılan çökelek, gerektiğinde biraz ılık sütle karıştırılarak krem kıvamına getirilir.
Yağlı cilt bakımında kullanılır, alt derinin (perminal katman) kan dolaşımını hızlandırır, ayrıca, hafif güneş yanıklarında rahatlatıcıdır.

Elma Sirkesi:
Bu çok yönlü ilaç, cildi canlandırır ve derinin asidik koruma örtüsünü güçlendirir. Çok zengin vitaminler ve mikrobesin maddeleri içerir.
Kuru ve çatlak cilt kadar, yağlı ve sivilceli ciltlerin bakımında da başarılıdır. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.