Yüzü tanıyan Optio

Yüzü tanıyan Optio M30, Türkçe'de biliyor .

Menüsü Türkçe'leştirilen Optio M30, Face Recognition AF & AE (yüz tanıma) özelliği ile dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde, fotoğrafı çekilen kişilerin yüzleri gölgelerden arındırılıyor. Giyilen kıyafetin rengi ve arka plandan makineye düşen ışık gibi nedenlerle karanlık çıkabilen ten rengi, yüz tanıma özelliğiyle aydınlık ve net bir şekilde fotoğraflanabiliyor.


Alüminyum alaşımlı gövdeye sahip olan Pentax Optio M30 dijital fotoğraf makinesinin 7.1 megapiksel çözünürlüğü, 4x dijital zoom'u bulunuyor. Kameranın 3x optik zoom objektifi ise 38-114mm odak uzaklığına sahip.

Ürün, sarsıntı giderme özelliği ile düşük objektif hızlarında çekilen fotoğraflardaki titremeden kaynaklanan bozulmaları ortadan kaldırıyor. Kameranın sarsıntıgiderme özelliği aynı zamanda 15.5 cm gibi yakın mesafedeki nesnelerin ve karanlık ortamlardaki flaşlı çekimlerin kolaylıkla yapılmasına olanak tanıyor.

Vizör'ü bulunmayan ürünün 115 bin piksel çözünürlüğe sahip 2.5 inç büyüklüğünde LCD ekranı bulunuyor. 18 mm incelikte gövdeye sahip olan makinenin pilsiz ağırlığı 120 gram.

Optio M30'un Auto Picture özelliği, o anda mevcut durumun manzara, portre, gece çekimi gibi çekim modlarından hangisine en uygun olduğunu otomatik olarak tespit edebiliyor. Ürünün ayrıca 10cm mesafeden makro fotoğraf çekimi sağlayan otomatik yakın çekim özelliği de bulunuyor. ...