Tek omuzlu gece elbisesi söz konusu olduğunda, "bir omuz, daima ikiden iyidir"..

Asimetrik yakalı, tek omuzlu ya da tek askılı elbiseler büyük bir patlama yaşadı. Ne de olsa bu stil, tasarımcılara istediklerinden de fazlasını veriyor: klasik Yunan ile modern, futuristik çağrışımları birleştiren sıradışı, seksi bir görüntü..


Tek omuzlu gece elbiselerinin, asil bir seksilik yarattığı bir gerçek: Omuz, göğüs dekoltesinden daha gizemli, bacaklardan daha zarif. Bize boynun narinliğini ve inceliğini hatırlatıyorlar.

Tek omuzlu gece elbiseleri daha pek çok sezon hakimiyetini sürdürecek. Şimdilik gece elbisesinde hakimiyet kuran tek askılı stil, gündelik elbiselerde şimdilik hala fazla dramatik dursa da, yakın zamanda yazlık elbise ve spor elbise modellerinde daha sık karşımıza çıkabilir.

318 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Tek omuzlu gece elbisesi sizi bir tanrıça ya da gelecekten gelen bir prenses gibi gösterebilir, her durumda, bu seksi asimetrik kesimin size sıradışı bir cazibe katacağı garanti.

Alberta Ferretti, Jil Sanders, Lanvin, Armani Privé Couture, Giorgio Armani, Monique Lhuillier, Oscar de la Renta, Elie Saab Couture, Jean Paul Gaultier, Temperley London, Valentino, Versace gibi ünlü modaevlerinin 2009 yaz defilelerinde görülen asimetrik tek omuzlu gece elbisesi modellerinden bir Modaport galerisi..


319 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Versace'nin mor satenden sade gece elbisesi, tek göğüste derinleşerek dişilik kazanıyor..

320 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Tek omuz stiline sıkça yer veren Temperley London'dan kurdeleli siyah gece elbisesi..

321 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Bu tek karpuz kollu, çiçek desenli, canlı renkli gece elbisesinde Oscar de la Renta yine sadece kendisinin yapabileceği birşey başarmış..

322 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Bu siyah tek askılı gece elbisesiyle Monique Lhuillier gerçek bir antikçağ tanrıçası yaratmış. Abartısız gösterişiyle gücünün farkında olan bir tanrıça..

323 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Lanvin, koleksiyonunda önemli yer tutan tek omuzlu gece elbiselerinde volumlü büzgüler ve canlı renkler kullandı.

324 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi

Armani'nin tek askılı gece elbisesinin ilk bakışta ciddi gibi görünse de oyuncu bir tarzı var: tek bir parça göğüsten omza geçirilip bağlanmış, ama her an çözülüverebilirmiş gibi duruyor.

325 - Tek Omuzlu Elbise Modelleri Trendi