Hamilelikte Adet Görülür mü? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Hamilelikte Adet Görülür mü?

 1. Jinekolog Kağan Kocatepe sizden gelen soruları cevaplıyor!Hamileyken adet görülür mü? Düşükten sonra tekrar gebe kalmak için ne kadar beklemeli? Adet kanaması birden neden kesilir? Tüm sorularınızın cevabı burada


  Hamile olan biri ilaç kullanarak normal adet görür mü?

  Bahsettiğiniz sanırım adet söktürücü ilaçlar. Hamilelik başladıktan sonra söktürücü ilaçlarla adet görülmesi mümkün değildir.

  Merhaba ben 15 yaşındayım. Geçtiğimiz ramazan öncesine kadar düzensiz de olsa adet görüyordum. Fakat ramazandan itibaren adet hiç olmuyorum stresten olabileceğini düşünüyorum. Doktora da gittim ama bir şey çıkmadı, ne yapmalıyım?

  Adet kanamasının ilk görüldüğü yaştan sonra 16 yaşına kadar zaman zaman gecikmeli adetler olması normaldir. Eğer ultrasonografi ve hormon incelemeleriniz normalse endişelenecek bir durum yoktur.

  Mol gebelik şüphesiyle kürtaj oldum. Ancak biyopside mol gebelik bulgularına rastlanmadı. Yeni ve sağlıklı bir gebelik için en yakın zaman nedir? Teşekkürler

  Mol gebelik çıkmadığına göre yeni bir gebelik için 2 adet dönemi beklemeniz yeterli olacaktır.

  Ben iki aydır Yasmin kullanıyorum. Fakat göğüslerimdeki şişlikler ve acı geçmedi ve sürekli artıyor. Acaba geçer mi yoksa başka bir yöntem mi denemeliyim. İğneler veya kol altı yöntemi aynı yan etkiyi gösterir mi acaba? Teşekkürler.

  Doğum kontrol hapı kullananlarda hapın içerdiği hormonlar nedeniyle göğüslerde dolgunluk ve ağrı olması normal kabul edilebilir. İğneler veya kolaltı çubuklar da hormon içerdiklerinden aynı sorunla bu yöntemleri kullandığınızda da karşılaşabilirsiniz...


  Merhaba ben 5 yıllık evliyim ilk tüp bebek denememde tuttu ancak 2,5 aylıkken bebek karnımda öldü. Şimdi dondurulmuş embriyolar var temmuz ayında denemek istiyorum ancak yine aynı şeyle karşılaşmaktan korkuyorum, sebebi bilinmediği için. Ne yapmam gerekir hamile kaldıktan sonra? Veya dondurulmuşlarda da aynı şey olur mu? Teşekkür ederim...

  2.5 aylık düşük yapan anne adaylarına yeniden gebelik oluşmadan önce bazı tetkiklerin yapılması (kan pıhtılaşma testleri, hormon testleri ve gerekirse rahim filmi) faydalı olabilir. Bu testlerde sorun saptanmazsa aynı durumla tekrar karşılaşma olasılığınız (yaşınız 35 üzerinde değilse) yaklaşık %20ir. Yaş ilerledikçe düşük yapma olasılığı da artar.

  Ben 25 yaşında erkeğim, eşim 20 yaşında Sperm sayım 15 milyon bir senedir çocuk düşünüyoruz ama olmuyor, tüp bebek veya aşılamaya gerek var mı yoksa normal yoldan olur mu? İlginize çok teşekkürler  Yaşınız çok genç olduğu için beklemenizde bir sakınca yok, yanlız bahsettiğiniz sperm sayısı mililitredeki sayı değil toplam sayıysa sperm düşüklüğü var demektir. Gerekirse bir üroloji değerlendirmesinden geçmelisiniz.

  Ben kist ameliyatı geçirdikten 3 ay sonra düzenli Doladex iğne kullandım. En sonuncusunu 26 Marta vurdurdum ama hala adet olmadım. İlacın etkisi midir yoksa gebelik olabilir mi?

  Bahsettiğiniz ilaç uni menopozyaratan bir ilaç olduğundan ilaçtan sonra iki ve hatta üç ay boyunca adet görülmemesi doktor muayenesinden geçmiş olmanız koşuluyla normal kabul edilebilir.

  Merhabalar Kağan Bey, ben 26 yaşındayım ve 4 yıldır da evliyim. Bu sene çocuk yapmaya karar verdik, çeşitli muayeneler oldum ve bir problem olmadığı söylendi. Bende yaklaşık 7 aydır korunmuyorum fakat hala çocuğum olmuyor. Çok istiyorum inanın. Ayrıca reglim her ayın 22-23 arası olur fakat Nisan ayının 26'ında oldum ve 30nda bitti. İlk 2 gün yoğun sayımda da oldum. Sonradan da kahverengi akıntı oldu. 30nda tamamen bitti. Önceleri yaklaşık 1 hafta olurum ve ilk 3 gün çok yoğun geçerdi. Şuanda da reglimin bitiminden beri midemde ve kasığımda (aşağıdan yukarı)şişlik var ve hep topluk hissi var, sabahları midem bulanıyordu ve midemde ekşime oluyordu. Şu anda hala var ekşime. Fakat reglimden önce de mide bulantısı çok oluyordu. Acaba hamile olabilir miyim?

  Bahsettiğiniz belirtiler gebelikte olabileceği gibi normal kadınlarda da olabileceğinden tek çözüm gebelik testi yaptırmak ve muayene olmak...

  Ben 26 yaşındayım, 11 senlik evliyim. 2 çocuğum oldu, 4 sene doğum kontrol hapı kullandım. Bir sene önce kaza sonucu oğlumu kaybettim, bir senedir hapı kullanmıyorum hamile kalmadım. Adetlerimde düzensizlik yok, hamile kalmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Not ikisini de sezaryenle doğurdum, kaç hakkım var? Kızım 10 yaşında ölen oğlum 5 yaşındaydı. Teşekkürler.

  Yaşınız genç olduğu için hamile kalmak için bir sene daha beklemenizde bir sakınca görmüyorum. Yapılan çalışmalar üçüncü sezaryene kadar risklerin çok artmadığını ancak üçüncüden sonra anne adayında çeşitli riskler oluşabileceğini göstermektedir.

  Kağan bey 31 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıllık evliyim. Eşim ve ben çocuk yapmayı planladıktan sonra doktorumuzla konuşup doğum kontrol hapını bıraktım ve hemen ilk ayında hamile kaldım. Hamileliğimin 8. haftasında bebeğin kalp atışlarının durduğunu ve cansız olduğu için gelişmediğini öğrendik. Ancak bende hiç kanama olmadı ve 2 gün sonra kürtajla bebek alındı. Benim sorum şu, ben bir daha ne zaman hamile kalabilirim? Bunun için bir süre gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

  Düşük veya bebeğin alınmasından sonra doktorun önerdiği tetkikler yapılmalıdır. Bundan sonra yaklaşık iki adet döneminden sonra yeniden hamilelik çalışmalarına başlayabilirsiniz.

  Merhabalar, ben 24 yasındayım ve bakireyim. Yaklaşık 3 aydır adet olamıyorum. Kadın doğum doktoruna gittim ve verdiği ilaç bana bir haftada 5 kg aldırdı. Psikolojik olarak yorumladı. Adet olamayınca çok gergin oluyorum, ne yapabilirim?

  Yapılan ultrasonografi ve hormon testlerinde bir sorun olmadığını var sayarsak bu durum sizin kilonuzla alkalı olabilir veya doktorunuzun dediği gibi psikolojik gerginliğe bağlı olabilir. Doğum kontrol hapları kilo aldırabileceklerinden adet söktürücü ilaçlarla da adet kanamanızın düzenli olmasının sağlanması mümkündür.

  Ben 12 yaşındayım. Çok fazla akıntım var, sürekli pet ve külot değiştiriyorum. Artık tik haline gelmiş durumda bu durum iyi mi? Yoksa daha kötü hale gelebilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

  Genç kızlarda akıntının nedeni hormonal çok ender olarak da enfeksiyona bağlı olabilir. Jinekolojik muayene için doktora başvurmalısınız. Bakire bayanların da bu muayeneyi olabilmeleri mümkündür.

  Ben 17 yaşındayım ve senede en fazla iki kere adet oluyorum. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

  Yaşınız genç olduğu için hormonal sisteminiz tam olgunlaşmamış olabilir. Ancak mutlaka bir ultrasonografi ve hormon incelemesi için doktora başvurmalısınız.

  Merhabalar, ben evliyim Yasmin kullanıyorum. Regli dönemi başlangıcında ilaç almamam gerektiği için (yumurtlama dönemi durduğunu biliyorum)ama korunmasız ilişkiye girdiğim zaman hamile kalır mıyım? Teşekkürler...

  Doğum kontrol hapları düzenli olarak kullanıldıklarında gebelikten %99 oranında korurlar. Ek bir yöntem kullanmanız gerekli değildir.

  Saygılar, Microgynon adlı doğum kontrol hapını kullanıyorum, 2 gün oda çok az adet görüyorum, kiloda almaya başladım. Başka ilaç tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler.

  İlaçlar her bireyde farklı yan etki yaratabileceklerinden internet üzerinden ilaç tavsiyesi yapmamız mümkün değildir.

  24 yaşında 1,5 yıllık evliyim. 9şubatta hamile kaldım, 13 Nisana doktora 2. gidişimde bebeğin 6 hafta 1 günlükken öldüğünü öğrendim. Ertesi günü kürtajla gebeliğimi sonlandırdılar. Kürtaj sonrası 3 gün kanamam oldu, devam eden günlerde çok hafif kanamalarım oldu. Kürtajdan 23 gün geçmesine rağmen kanamam tam olarak bitmedi ve son 3 gündür çok arttı, bu adet kanaması olabilir mi? Kürtaj sonrası kontrole gittiğimde ultrasonla doktor baktı ve parça kalmadığını söyledi. Bu kanama adet kanaması olabilir mi? Hamile kalmadan önce adet düzensizliği yaşıyordum ondan kaynaklanabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

  Kürtaj sonrası ilk adet kanaması işlemden yaklaşık 5 hafta sonra gerçekleşir. Arada gördüğünüz kanamalar rahim içinin toparlanma kanamalarıdır ve 3 hatta 4 hafta zaman zaman devam edebilir.

  Ben 8 yıl sonra hamile kaldım ve şuan 1 ayım kaldı, internet yoluyla sizden çok şeyler öğrendim, teşekkür ederim sorum ise; mastürbasyon hamilelikte zararı olur mu ve ilişki anında içeri boşalmak çocuğa zarar verir mi? Teşekkür ederim.

  Doktorunuz tarafından cinsel ilişki yasaklanmadığı sürece masturbasyon da hamilelikte vajinaya boşalma da bebeğe zarar vermez, yanlızca orgazm esnasında kısa süren rahim kasılmaları yaşayabilirsiniz.

  Ben 30 yaşındayım, 6 yıldır evliyim ve hiç adet görmedim. Rahmimin çok küçük olduğunu söyledi doktorlar, çocuk sahibi olma olasılığım var mıdır? Rahim nakli ile ilgili çalışmalar yapıldığını duydum, rahim nakli olursa çocuğum olur mu? Rahim küçüklüğü nedir? Gebe kalmaya engel midir?

  Rahim küçüklüğü özellikle genç ve doğum yapmamış bayanlarda çok sık gördüğümüz bir durum olup, çok aşırı bir küçüklük olmadığı ve gebeliğe engel olan başka bir etken olmadığı sürece üreme fonksiyonlarını olumsuz etkilemesini beklemeyiz.


 2. 2011-01-08 #2
  mrb. ben ekim 1 de ertesi gün hapı kullım 2sinde adet olmam gerekiyordu ama gecikti ve 7 sinde oldum adetliyken bhcg testi yaptırdım ve sonuc 1.00 çıktı hamile olmadığmı söyledi doktor.ekim ayıyla birlikte 3 kez adet gördüm ama hala hamile olup olmadığımda tedirginim. bu aralar idara çıkmam sıklaştı ve biraz gaz oluyo tekrar test yapmama gerek var mıdır?? hamile olma ihtimalim ne kadardır? bunlar tedirgin olduğum için psikolojik olarak mı oluyodur??

 3. 2011-01-08 #3
  mrb. ben ekim 1 de ertesi gün hapı kullım 2sinde adet olmam gerekiyordu ama gecikti ve 7 sinde oldum adetliyken bhcg testi yaptırdım ve sonuc 1.00 çıktı hamile olmadığmı söyledi doktor.ekim ayıyla birlikte 3 kez adet gördüm ama hala hamile olup olmadığımda tedirginim. bu aralar idara çıkmam sıklaştı ve biraz gaz oluyo tekrar test yapmama gerek var mıdır?? hamile olma ihtimalim ne kadardır? bunlar tedirgin olduğum için psikolojik olarak mı oluyodur??

 4. 2011-01-08 #4
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  mrb. ben ekim 1 de ertesi gün hapı kullım 2sinde adet olmam gerekiyordu ama gecikti ve 7 sinde oldum adetliyken bhcg testi yaptırdım ve sonuc 1.00 çıktı hamile olmadığmı söyledi doktor.ekim ayıyla birlikte 3 kez adet gördüm ama hala hamile olup olmadığımda tedirginim. bu aralar idara çıkmam sıklaştı ve biraz gaz oluyo tekrar test yapmama gerek var mıdır?? hamile olma ihtimalim ne kadardır? bunlar tedirgin olduğum için psikolojik olarak mı oluyodur??
  Arkadaşım ben doktor değilim yazı Jinekolog Kağan Kocatepe ye ait size yanıt vermem mümkün değil


 5. 2011-02-16 #5
  merhaba ben 6 yıllık evliyim 1 tane oğlum var 5 yasında 3 aydır bı çocuğumuz daha olsun istiyoruz ama olmadı ben daha önce aylık iğne ve doğum kontrol hapı kullandım ama bir yıldır kendimiz korunuyoruz.bu ay 2 gün adetim gecikti 10 gunluk hamileysem adet görürmüyüm test alsam hamilelik çıkarmı...
  24 yasındayım.

 6. 2012-03-25 #6
  merhaba ben 17 yasındayım sevgilim boşaldıktan sonra elini vajinama sürdü hamile kalmış olabilir miyim mümkün mü ?

 7. 2012-06-20 #7
  merhaba 17 yasındayım sevgılımle anal ilişkiye girdik dısarıya bosaldım vajınasal bolgeye gelmedı hamıle kalır mı?

 8. 2012-11-07 #8
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  merhaba ben 17 yasındayım sevgilim boşaldıktan sonra elini vajinama sürdü hamile kalmış olabilir miyim mümkün mü ?
  bu şekilde hamile kalmış olamazsın canım spermi vajinaya sürmekle hamile kalınmaz rahat olabilirsin bu konuda ama bence ilerki zamanlarda tekrarını gösterme allah vermek istedikten sonra verir... biraz dikkat...

 9. 2017-07-07 #9
  hamile olma ihtimali olan biri tarlusalla adet gorebilor mi

Konu Etiketleri

adet oldum hamile olabilir miyim, hamileliğin ilk ayında adet görülür mü, hamileyken adet olunurmu belirtileri nelerdir, hamileyken adet olunurmu ilk ay, hamileyken adet olunurmu kaç gün sürer, hamileyken adet sancısı olurmu

  Okunma: 25636 - Yorum: 8 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -