Baharda saçlarınız nasıl olacak?

Bahar aylarında hangi saç modellerinin moda olacağını biliyor musunuz? Baharda; sokaklarda omuz üzerinde kesilmiş saçlar görmeye hazır olun. Hem dalgalı hem de düz saçlılara uygun birçok modern stille karşılaşacaksınız.İşte önümüzdeki bahar en çok rastlayacağınız 10 saç stili!

60'ların tarzı
Uygulaması ve kullanımı kolay bir tarz. Yapmanız gereken şey, saçlarınızın arkasını ensenizi açık bırakacak şekilde kat kat kesmek. Önleriyse yüzünüzü çevreleyecek kadar uzun olmalı.
Kimler kullanabilir?

Eğer geniş bir yüzünüz varsa bu saç tam size göre. Hafif dalgalı saçlarda bu modelin kullanımı çok kolay. Yapmanız gereken tek şey bir köpük ya da şekillendirici yardımıyla saçlarınızı düzeltmek.

Saç Şekilleri ve Anlamları

Çılgın saçlar
Neredeyse kazınmış bir ense, üstlere doğru giderek uzayan saçlar ve nihayetinde oldukça uzun bir ön kısım. Bu model kesinlikle hacimli ve asimetrik.


Kimler kullanabilir?
Bu model bebeksi yüzlere çok yakışıyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli şeyse, saçlarınızın önünü çok uzun kestirmemek… Aksi halde yüzünüz tamamen kapanabilir.


Rock'n'roll tarzı
Yer yer kısa, kısmen de uzun… Kat kat kesilmiş ve kıvırcığa yakın saçlar… Kesinlikle çok asi ve dağınık.


Kimler kullanabilir?
Bu model ince yüzlü ve büyük gözlü kadınlar için. Eğer çeneniz genişse; sakın saçlarınızı böyle kestirmeyi denemeyin. Çok fazla maskülen görünecektir.
Bu model ayrıca ince telli saçlar için de uygundur.


Dalgalı saçlar
Küt bir saç kesimi, önlerde iri, arkalarda ise daha hareketli ve sık dalgalar. Oldukça hacimli ve değişik görünüyor.


Kimler kullanmalı?
Saçları doğal olarak dalgalı ve ince telli kadınlar bu modeli çok rahat kullanabilir. Dikkat çekmeyi seven biriyseniz, şekilli görünümü ile saçlarınızın ilgi odağı olacağından emin olabilirsiniz.


Vahşi saçlar
Karmakarışık ve aynı zamanda da bir o kadar düzenli bir görüntü… Bu saç modelini kullanmak isteyenler için en ideal boy, omuzların hemen üstüdür. Yüzün etrafında salınan parmak genişliğindeki dalgalar aynı zamanda çok seksi görünür.


Kimler kullanmalı?
Dalgalı ya da kıvırcık saçları olan kadınlar bu modeli tercih edebilir. Eğer yüz hatlarınız çok sertse, böyle bir kesimle hatlarınızı yumuşatabilirsiniz.


Afro tarzı
Böyle bir modelde doğru sonucu yakalamak için saçlar kuruyken kesilmeli ve şekil verilmelidir. Parlaklığı sağlamak için de parmak uçlarınızı kullanarak biraz şekillendirici sürebilirsiniz.


Kimler kullanmalı?
Yuvarlak ya da ince yüzlüler bu modeli kullanabilir. Eğer saçınızı afro tarzında kestirmek istiyorsanız, saçlarınızın cinsine göre ayarlama yaptırmalısınız. Saçlarınızın tepesinde kalan dalgalarınızı ekstra havalandırın. Ayrıca boynunuzun geniş olduğunu düşünüyorsanız, aynı modeli uzun olarak da kullanabilirsiniz.


Aslan yelesi tarzı saç kesimleri
Uzun kesilmiş ve maşa ile şekillendirilmiş saçlarınızın bozulmasını önlemek için köpük kullanabilirsiniz. Böyle bir model kullanacaksanız, boyayla gölgeler verebilirsiniz. Emin olun çok güzel duracak.


Kimler kullanmalı?
Uzun ve ince yüzlü kadınlar rahatlıkla kullanabilir. Eğer saçlarınız hafif dalgalı ise, çok rahatlıkla bu modeli tercih edebilirsiniz. Düz ise de maşa ya da farklı şekillendiricilerle bu hale getirebilirsiniz. Daha çarpıcı bir görünüm için, saçlarınızdan bir kaç bukleyi ayırın ve lüle yapın.


Seksi saçlar
Bu modelde saçın tamamı kat kat kesilmiş. Kakül kısmı da dahil olmak üzere, bütün saç çeşitli uzunluklarda. Yer yer gölgeler atılarak saç hareketlendirilmiş.


Kimler kullanmalı?
Hacme ihtiyacı olan uzun ve düz saçlar için oldukça uygun. Saçlar yüzü çevrelediği için birçok yüz tipine de uygun. Bu modelle isterseniz doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz, ya da tamamen çılgınlık yapabilirsiniz.


Asi saçlar
Düz, kat kat ve usturayla kesilmiş saçlar… Uçlarındaki etkiler hemen göze çarpıyor. Asimetrik kesilmiş kaküller ise modele asi bir hava katıyor.
Kimler kullanmalı?


Uzun ve ince bir yüze sahip bayanlar saçlarını hiç çekinmeden bu şekilde kestirebilirler. Özellikle düz saçlılar için daha uygun, aksi takdirde, saçlarınızı şekillendirmek için saatlerinizi harcayabilirsiniz.


Sade ve seksi saçlar
Aynı zamanda hem masum, hem de seksi bir görünüş. Kısa kesilmiş ve dalgalandırılmış saçlar, oldukça kısa olan ve diğer saçlara karıştırılan kakül de oldukça hoş duruyor.


Kimler kullanmalı?
Alınları geniş olmayan ya da geniş boyuna sahip kadınlar bu modeli rahatlıkla kullanabilir. Özellikle dalgalı saçlarda kullanımı çok kolay olacaktır.