Zayif KalmakZayıflamak için yapmadığınız şey kalmadı fakat hala istediğiniz hızda kilo veremiyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

1- Protein Alın: Kahvaltı dahil her öğünde protein almak metabolizmayı hızlandırır ve daha çok kalori yakmanızı sağlar.

2- Unlu Besinlerden Uzak Durun: Beyaz ekmek, pasta ve börek gibi karbonhidrat ağırlıklı besinleri bir süre mönünüzden tamamen çıkarın.

3- İşlenmemiş Besinler Yiyin: Yediğiniz her şeyin yüzde 90’ı katkısız ve doğal olmalı.

4- Nişastayı Azaltın: Nişastayı günde bir porsiyona indirin ve bu porsiyonu akşam yemekten kaçının. Nişasta kaynağı olarak patates, fasulye veya yulafı tercih edin.

5- Meyveyi Abartmayın: Günde 2 porsiyondan fazla meyve yemeyin. Bunlarda da yalnızca az şekerli ve bol lifli olanları tercih edin. Muzdan ve meyve suyundan uzak durun. Elma, armut ideal.

6- Süt Ürünlerine Dikkat: Süt ürünlerinden özellikle de inek sütünden uzak durun. Zaman zaman birkaç dilim peynir veya yoğurt yiyebilirsiniz.

7- Alkole Yaklaşmayın: Bazı araştırmalar aksini söylese de alkolün meyve-sebzeden alamayacağınız hiçbir bir faydası yok.

8- Bitkisel Yağlar Kullanmayın: Ayçicek ve mısır yağından uzak durun. Bunlar fazla rafine edildiği için ısıtıldıklarında vücutta birikir ve damar tıkanıklığı yapar.

9- Yağ Tipine Dikkat Edin: Ne kadar yediğiniz, ne tip yağ yediğinizden daha az önemli. Margarin ya da kızartma yağından uzak durun. En iyisi Omega-3 ve balık yağı.

10- Su İçin: Hem sağlıklı bir yaşam hem de zayıflamak için her gün mutlaka 8 bardak su için.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Zayif-Kalmak.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Zayif-Kalmak-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkZayıflamak için yapmadığınız şey kalmadı fakat hala istediğiniz hızda kilo veremiyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. 1- Protein Alın: Kahvaltı dahil her öğünde protein almak metabolizmayı hızlandırır ve daha çok kalori yakmanızı sağlar. 2- Unlu Besinlerden Uzak Durun: Beyaz ekmek, pasta ve börek gibi karbonhidrat ağırlıklı besinleri bir süre mönünüzden tamamen...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...