TembellikHaber, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir bilimsel araştırma, tembelliğin kaynağının genlerde olduğunu ortaya çıkardı. Kaliforniya Üniversitesi’nde kobaylar üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, egzersiz yapma konusunda isteksiz olanlar, bu hareketsizliği genlerinde taşıyor.

Bu ilginç buluş, aslında tembellik ya da spora yatkınlığın, nesilden nesile geçtiğini de gösteriyor.Kobaylar üzerinde yapılan araştırmada, koşmaktan ve yüksek aktiviteden zevk alan farelerin yavrularının da enerjik ve dinamik yapıda oldukları belirlendi.

Anne ve babası hareketli olan yavrular, bu özellikleri doğuştan kazanıyor ve onlar da kendilerinden sonra gelen nesle taşıyor.
Uyuşuk ve hareket etmekte güçlük çeken kobayların yavruları ise yine ebeveynleri gibi yüksek tempoya gelemiyor ve çabuk yoruluyor. Hareketsizlik ve tembellik nesilden nesile geçiyor.

İnsanların büyük bölümünün, üzerlerindeki tembelliği atmak için başta vitaminler olmak üzere bazı ilaçlara yöneldiği belirtilen araştırmada, bu yöntemin, sorunun çözümüne kalıcı bir katkıda bulunmadığı ifade edildi.Tembelliğe neden olan genlerin harekete geçirilmesi için yeni ilaçların geliştirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Ebru ELTUN
Takip Edin

Ebru ELTUN

Yazar 'da Delinetciler Portal
Moda ve diğer bayan konularına farklı bir bakış açısıyla yeni anlamlar yüklemeyi çok iyi bilen Ebru, uzun yıllardır internet dünyasının enentelektüel yazarlarından biridir.
Ebru ELTUN
Takip Edin
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Tembellik.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Tembellik-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkTembelliğin Nedenleri,Tembelliğin SebepleriHaber, Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir bilimsel araştırma, tembelliğin kaynağının genlerde olduğunu ortaya çıkardı. Kaliforniya Üniversitesi’nde kobaylar üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, egzersiz yapma konusunda isteksiz olanlar, bu hareketsizliği genlerinde taşıyor. Bu ilginç buluş, aslında tembellik ya da spora yatkınlığın, nesilden nesile geçtiğini de gösteriyor.Kobaylar üzerinde yapılan araştırmada, koşmaktan ve...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...