Diş sağlığına dikkat edenler bilirler, tatar konusu büyük bir sıkıntıdır. Ne kadar dikkat etseniz de bir türlü önüne geçilemez. Özellikle dişlerin arkasında oluşan tartarlar oldukça moral bozucudur. Bu yazımda tartar sorunu olanlar için müthiş bir diş macunu tavsiyesinde bulunacağım. Tabii ki ilk başta neler olduğunu anlatayım…

Diş Tartarı için en iyi diş macunu

Ben de diş sağlığına ve görünüşe dikkat eden biriyim. Ne yazık ki uzun süredir sigara kullandığımdan dolayı dişlerdeki sararma sorunundan bir türlü kurtulamıyorum. Dişlerimin ön kısımlarını bir yere kadar beyazlatabilsem de arka kısımlarda oluşan tatar için hiçbir çözüm bulamadım bu zaman kadar.

İnternette çok kez karşılaştığım ev yapımı solüsyonlardan da bazılarını denedim ama nafile. Zaten sürekli olarak bu solüsyonlarla uğraşmakta hiç işime gelmiyordu. Bundan dolayı çözümü daha çok diş macunlarında aradım. Piyasada olan hemen hemen tüm diş macunu markalarını kullandım. Evet bazıları diğerlerinden daha iyi sonuç verdiler ama diş arkasında oluşan tartar için hiçbir çözüm olamadı.

Geçenlerde yapılan alışverişte diş macunu olarak Colgate Triple Action aldım. Colgate’in diğer macunlarını çok sefer kullanmama rağmen Triple Actionu ilk defa aldım. Yani bir beklentim de yoktu. Rafta ilk gördüğüm diş macununu aldım. Günde 3 sefer dişlerimi fırçalamaya çalışan biriyim. Bu aralar bu kuralımı biraz çiğnesem de ikiden aşağıya düşmüyorum.

Bu diş macununu kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra dişlerimde gözle görülür bir renk değişimi olmaya başladı. Bu durum oldukça hoşuma gitti zira bu diş macunu gerçekten dişleri beyazlatıyor. Aradan bir kaç gün daha geçti ve yine dişlerimi fırçalarken ne göreyim! Dişlerimin arkasında oluşan tartarın neredeyse yarısı yok olmuş. Abartmıyorum gözlerime inanamadım. Bu kadar kısa sürede tartar yok olmaya başlamış.

Gerçekten ama gerçekten hem çok şaşırdım hemde çok sevindim. Tartar sorunu yasaşan arkadaşlara ısrarla tavsiye ediyorum. Sigara kullanan birinde bu sonucu verdiyse kullanmayan birinde verecek sonucu tahmin bile edemiyorum. Deneyen arkadaşlar sonuçları paylaşırlarsa sevinirim.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/tartar-icin-en-iyi-dis-macunu.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/tartar-icin-en-iyi-dis-macunu-150x150.jpgFatih ELTUNSağlıkDiş sağlığına dikkat edenler bilirler, tatar konusu büyük bir sıkıntıdır. Ne kadar dikkat etseniz de bir türlü önüne geçilemez. Özellikle dişlerin arkasında oluşan tartarlar oldukça moral bozucudur. Bu yazımda tartar sorunu olanlar için müthiş bir diş macunu tavsiyesinde bulunacağım. Tabii ki ilk başta neler olduğunu anlatayım... Ben de diş sağlığına...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...