Modern şehir hayatının vazgeçilmez unsuru olan stres hayatın bir parçasıdır ama pozitif bakış açısına sahip kişi dizginleri ona vermez ve ona yenilmez ve pozitif düşünmek sayesinde vücuda zarar vermez ve aksine vücudu güçlendirir. Stres negatife odaklandırır, odaklanılan şey de insan, girdabın içinde döner durur.

Bu yüzden stres zamanlarında en iyi şey odaklanmayı dağıtmak, hemen mutlu olayları düşünmek, mutlu anları hatırlamak ve bunun küçük bir sorun olduğunu, büyütülecek bir şey olmadığını, şiddetli bir kış fırtınası dahi olsa arkasından sıcak yaz günlerinin geleceğini düşünmektir. Stresi baskılayan ve dizginleri eline alan insanın prensipleri vardır, sevgisi vardır, saygısı vardır, kendini önemser, dünyaya pozitif olur.

stress

– Pozitif insan hayata pozitif bakar, elindekilerin kıymetini bilir.

– Kendisinden daha kötü durumda olanları düşünerek mutlu olur.

-Spor yapar, egzersiz yapar, küçük şeylerle de mutlu olmasını bilir.

– Kendisini sever, insanları sever, müziği sever, hayvanları sever, doğayı sever.

– Sağlıklı beslenir, bilinçli beslenir, sevdiği yiyecekleri az yiyerek kendini ödüllendirir.

– Problemleri büyütmez, küçük olumsuz olayları büyük görmez aksine basit görür.

– Yaşadığı hayattan zevk almasını bilir, unutmaz ki herşey durur ama zaman durmaz.

– Kendisine inanır, sevdiklerine inanır, mizah duygusunu geliştirir, neşeli olur.

– Herşeyin maddiyat olmadığını bilir, kişileri olduğu gibi kabul eder.

– İnsanlara yardım eder onları dinleyerek bilinçaltını besler ruhunu besler.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/stress.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/stress-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkModern şehir hayatının vazgeçilmez unsuru olan stres hayatın bir parçasıdır ama pozitif bakış açısına sahip kişi dizginleri ona vermez ve ona yenilmez ve pozitif düşünmek sayesinde vücuda zarar vermez ve aksine vücudu güçlendirir. Stres negatife odaklandırır, odaklanılan şey de insan, girdabın içinde döner durur. Bu yüzden stres zamanlarında en iyi şey odaklanmayı...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...