SogukABD’de yapılan araştırmaya göre; soğuk yerlerde oturanların IQ’ları sıcak yerlerde oturanlara göre daha yüksek. Beynin soğuk sevdiğini gösteren araştırma, ABD’nin 48 eyaletinde yapıldı. Üçüncü sınıf ile son sınıf öğrencileri üzerinde yürütülen çalışma, soğukta insan beyninin performansının daha arttığını gösterdi. 

Missori Üniversitesi’nin araştırması Psychological Raports adlı tıbbi dergide yayımlandı. Araştırmacılar önce yıllık ortalama sıcaklıkları ölçtü, sonra öğrencilerin IQ’larını karşılaştırdı. Dereceler düştükçe IQ’ların yükseldiği ortaya çıktı. 

2006’da 120 ülkeyi kapsayan araştırmada da benzer sonuçlar çıkmıştı. İsveç ve Norveç gibi soğuk ülkelerdeki halkın beyin kapasitelerinin daha yüksek olduğu vurgulanmıştı.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Soguk.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Soguk-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkABD'de yapılan araştırmaya göre; soğuk yerlerde oturanların IQ'ları sıcak yerlerde oturanlara göre daha yüksek. Beynin soğuk sevdiğini gösteren araştırma, ABD'nin 48 eyaletinde yapıldı. Üçüncü sınıf ile son sınıf öğrencileri üzerinde yürütülen çalışma, soğukta insan beyninin performansının daha arttığını gösterdi.  Missori Üniversitesi'nin araştırması Psychological Raports adlı tıbbi dergide yayımlandı. Araştırmacılar önce yıllık ortalama...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...