Keyfinizi Yerine Getirecek Öneriler 1Sıkıntıdan Patlamak Üzereyken

Öyle günler olurki “keşke hiç yaşamasaydım” diye düşünürüz. Böyle bir durumda size önereceğimiz tekniğin çok işe yaradığını göreceksiniz. Kalp, vücudunuzun ritmini koruyan bir organdır. O sakin olduğunda vücudunuz ve aklınız sakinleşir. Önereceğimiz bu aktivite sadece bir dakikanızı alacak:

• Elinizi sol tarafına koyun ve üç nefes alın.
• Yorgunluğu üzerinizden atmak için birini düşünün, 
• Dağıtabilmek için 10 dakikalık bir yürüyüşe çıkın. Bu, kalp atış hızınızı ve sorunlarınızı açıkbir düşünebileceksiniz.

Biri Sizi Üzdüğünde

Keyfinizi Yerine Getirecek Öneriler 2 Kendinizi iyi ifade edemediğinizde kötü bir ruh hali içine girersiniz. Biri sizi deniyor. Önce pozitif bir şey söyleyin, ardından üzüldüğünüzü belirtin ve konuşmanızı pozitif herhangi bir şeyle sonlandırın. Sizi üzen patronunuz olduğunda bunu uygulayamayabilirsiniz. Böyle bir durumda sinirinizi bozan şeyi bir arkadaşınıza ya da yakınınıza anlatın. Kendinizi ne kadar iyi hissedeceğinize şaşıracaksınız.

Gün Boyunca Kötü Bir Ruh Hali İçinde Olduğunuzda

Bir şey ya da biri sinirinize dokunduğunda bütün gününüz rezil olabilir. Sonrasında ise istemeden de olsa çevrenizdeki başka insanlara kötü davranmaya ve onları kırmaya başlayabilirsiniz, işte böyle durumlarda aşağıdakileri yapmayı deneyin:
• Durumu puanlayın.
• “Daha farklı davranabilmeniz mümkün olur muydu” diye düşünün.
• Durumu iyi bir hale getirebileceğinizi düşünün. Arkasından da yaşananların bir tekrarlanmaması için olayları tartın.
• Duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin.

Bunaldığınızda

Konuşmayın, parmak uçlarınızı kullanın. Parmak uçlarınızla küçük darbeler gerçekleştirmeniz vücudunuzdaki enerji akışını dengeler. Uzmanlar bu tekniğe duygusal akupunktur adını veriyorlar. Gözlerinizin üzerine orta parmağınızın ucuyla hafifçe 5 kez vurun. Sonrasında köprücük kemiği ile kaburganızın birleştiği yerlere aynı vuruşları tekrarlayın. İşlemi göğüs kafesiniz ile tamamlayın. Bu enerji noktalarına parmak uçlarınızla masaj yapmak sizi rahatlatacaktır.

Kafanızdaki Düşünceler Yüzünden Uyuyamadığınızda

Keyfinizi Yerine Getirecek Öneriler 3

Yatakta dönüp durmak yerine sırt üstü pozisyona gelin, çenenizi gövdenizle aynı hizaya getirip tavana bakın. Bacaklarınızı iyice gerin ve kollarınızı düzgünce vücudunuzun yanına koyun. Parmak uçlarınızdan başlayarak vücudunuzun her noktasını hissetmeye çalışın. Vücudunuzdaki tüm kasları rahatlatırken düzenli bir şekilde nefes almaya çalışın. Gözlerinizi kapatın, bu arada dişlerinizi sıkmamaya dikkat edin. 10 defa derin nefes alıp verin. Bu şekilde önce vücudunuza sonra nefesinize odaklanarak zihninizi boşaltmanız mümkün.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/16363d1316092396-uzulmek.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/16363d1316092396-uzulmek-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkSıkıntıdan Patlamak Üzereyken Öyle günler olurki 'keşke hiç yaşamasaydım' diye düşünürüz. Böyle bir durumda size önereceğimiz tekniğin çok işe yaradığını göreceksiniz. Kalp, vücudunuzun ritmini koruyan bir organdır. O sakin olduğunda vücudunuz ve aklınız sakinleşir. Önereceğimiz bu aktivite sadece bir dakikanızı alacak: • Elinizi sol tarafına koyun ve üç nefes alın. • Yorgunluğu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...