Her ne kadar çok dillendirilemese de karanlık korkusu 7’den 70’e birçok insanın çözüm bulamadığı problemlerinin arasından gelmektedir.

Karanlık Korkusunu Nasıl Yenebilirim? 1

Karanlık korkusu sanılan aksine yetişkinlerde daha çok görünmektedir. Fakat utanç duygusundan dolayı dile getirilememekte ve çözüm aranamamaktır. Bu düşünce tarzı her ne kadar yanlış olsa da gerçek bu şekildedir.

Bu rahatsızlık hafife alınmaması gereken bir psikolojik hastalıktır ve vakit kaybedilmeden doktor desteğine ihtiyaç duyar. Zira rahatsızlığınız basit bir korku olmayabilir. Karanlık korkunuzun altından derin psikolojik rahatsızlıklar çıkabilir.

Bu konuda kendinize basit sorular sorarak ve testler yaparak probleminiz çözümü hakkında ilk adımı atabilirsiniz. Karanlık korkusunun altında yatan gerçek sebep veya sebepleri tespit etmeniz karanlık korkunuzu yenebilmenizi en azından azaltabilmenizi sağlayacaktır.

Daha önce yaşadığınız bir olay veya yalnızlık korkusu karanlık korkusuna neden olabilmektedir. Bilinç altınızda yatan gizli gerçeklerin yapabileceklerini sakin hafife almayın. Psikolojik bir destek alınmaması karanlık korkunuzu daha büyük psikolojik sorunlara dönüştürebilir.

Teknik olarak bakıldığında “karanlık” adında canlı veya cansız bir varlık yoktur. Karanlık sadece ışığın olmadığı ortama verilen isimdir. Karanlığı kafamızda kişiselleştirmek bu korkunuzun ortaya çıkışına neden oluyor olabilir. Karanlık kavramını iç dünyamızda doğru tanımlamanız çözüm yolunda atacağınız ilk ve en doğru adım olacaktır. Şöyle düşünerek ise başlayabilirsiniz. Eğer gözlerimiz baykuş gözü gibi olsaydı karanlıktan söz edemeyecektik. Yani karanlığın sadece ışık azlığı olduğunu iyice kavramamız gerekmektedir.

Gece karanlığı ile gündüz gözünüzü bağlayarak oluşturacağız karanlık arasında teknik olarak hiçbir fark yoktur. Peki gündüz gözünüz bağlıyken korkuyor musunuz?

Ya da gece karanlıktan yanınızda güvenliğiniz biri varken de korkuyor musunuz? Cevabınız hayır ise o zaman bu korkunun altında yalnızlık duygusu olabilir.

İnsan beyni çok karışık ve gelişmiş bir yapıdır. Beyin karanlıkta görünen belli belirsiz şekilleri mikro saniyeler içinde bir şeylere benzetebilmektedir. Beynimizin görsel üretilme gücü korku duygumuzu çok ama çok kısa süreler içerisinde ön plana çıkarabilmekdir. Bu durumu kontrol altına alabilmenin en kesin ve en doğru yolu buna neden olan etmenlerin tesbiti ve kontrol altına alınmasıdır.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/02/20190210_000036.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/02/20190210_000036-150x150.jpgFatih ELTUNSağlıkKaranlık korkusu,Karanlık korkusu nasıl yenilir,Karanlık korkusu tedavisi,Karanlıktan korkuyorum,Karanlıktan neden korkuyorumHer ne kadar çok dillendirilemese de karanlık korkusu 7'den 70'e birçok insanın çözüm bulamadığı problemlerinin arasından gelmektedir. Karanlık korkusu sanılan aksine yetişkinlerde daha çok görünmektedir. Fakat utanç duygusundan dolayı dile getirilememekte ve çözüm aranamamaktır. Bu düşünce tarzı her ne kadar yanlış olsa da gerçek bu şekildedir. Bu rahatsızlık hafife alınmaması gereken...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...