SigaraEn ucuz kitle imha silahı ne diye merak mı ediyorsunuz ? Hemen söyleyebiliriz “sigara”. Türkiye’de yaklaşık 20 milyon kişi sigara tiryakisi. İçenler yüzünden içmeyenler de sürekli zehirli hava soluyor. Batı ülkeleri, kapalı alanlarda sigara içimini sert yasalarla yasaklıyor, yasaklamakla da kalmıyor, bu yasaları da tavizsiz bir kararlılıkla uyguluyor. Ya Türkiye”de ne yapılıyor !!! Hala ülkemizde etkin yaptırımlar ne yazık ki yok. Türkiye”de her 10 erkekten 6″sı sigara içiyor. Kadın nüfusunun ise % 25″i. Ne diyelim maşallah… Kendimizi zehirlemeye ne kadar da meraklıyız. Aslında sadece kendimizi de değil, sigara kullanmayan pasif içici konumundaki herkesi zehirliyoruz…Kısacası suç işliyoruz, başkalarının yaşama haklarına saldırıyoruz, ancak ne hikmetse cezası yok. 

Şimdi bakıyoruz sağlıkla en çok ilgilenen, insan sağlığına en çok değer veren gruba, yani hekimlere. İstatistiklere göre hekimlerin % 42’si sigara kullanıyor. Bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz….Bir de bu konuya duyarlı doktorlar var… Örneğin: Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız, sigaranın en ucuz kitle imha silahı olduğunu belirterek önlem alınmazsa, ülkemizde 2025 yılında 250 bin kişi tütüne bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybedeceğini söylüyor.

Yeni Bir İlaç

ABD ve Avrupa’da yeni bir ilaç piyasaya çıkıyor. Beyindeki nikotin reseptörlerini kulanarak, merkezi sinir sistemini etkileyip sigara içme isteğini ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Sigara.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Sigara-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkSigaranın ZararlarıEn ucuz kitle imha silahı ne diye merak mı ediyorsunuz ? Hemen söyleyebiliriz 'sigara'. Türkiye’de yaklaşık 20 milyon kişi sigara tiryakisi. İçenler yüzünden içmeyenler de sürekli zehirli hava soluyor. Batı ülkeleri, kapalı alanlarda sigara içimini sert yasalarla yasaklıyor, yasaklamakla da kalmıyor, bu yasaları da tavizsiz bir kararlılıkla uyguluyor. Ya...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...