Tek bir hücreden nasıl olup da insan haline gelen bu kusursuz yaratılışın vücudu, sayısız şaşırtan mucizelerle doludur. İnsan; dış görünümündeki simetrisiyle, kalbinden beynine, karaciğerden gözlere, tüm organları kusursuz işleyen bir makineye sahiptir. Bu makine yaratılışın en harikasıyken ve sayısız özelliklere sahipken aşağıda verilen milyonda bir örneklerin amacı bu mucize yaratılışımız olan bedenimize, o değeri vermek, bu makineyi bozmamak, onu hor kullanmamak en önemli hayat nedenimiz olmalıdır.

insan vucudu mucizesi

– Eklemlerdeki sıvıyı, araba motorundaki yağın yerine kullanılsa, dünyanın en kaliteli motor yağı oluyor ve %700 daha az sürtünme oluyor.

– İnsan akciğerlerinden bir hava temizleyici klima yapılmış olsa, o ortamda bakteri denen bir şey yaşayamıyor ve hava tertemiz oluyor.

– Midede bulunan asit içine demir konsa demir eriyip gidiyor.

– Akciğerlerde 300 milyonun üzerinde minik kılcal damar bulunuyor.

– İnsan vücudunda 96 bin 560 km kan damarı bulunuyor, kalp ise her gün damarların içine 7571 litre kan pompalıyor.

– İnsan beyninin en fazla % 6 sını kullanabiliyor (%94 ünü daha kullansa?).

– Bir tel insan saçı 3 kilograma kadar ağırlık kaldırabiliyor.

– İnsanın hapşırması havada 161 km hızla gidiyor.

– Her bir böbrekte bir milyon filtre bulunuyor.

– İnce bağırsağın uzunluğu insanın boyunun yaklaşık 4 katı uzunluğunda bulunuyor.

– İnsan beyni uyurken daha fazla çalışıyor.

– İnsan burnu 50000 farklı kokuyu hatırlayabiliyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/insan-vucudu-mucizesi-e1396371950799.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/insan-vucudu-mucizesi-e1396371950799-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkTek bir hücreden nasıl olup da insan haline gelen bu kusursuz yaratılışın vücudu, sayısız şaşırtan mucizelerle doludur. İnsan; dış görünümündeki simetrisiyle, kalbinden beynine, karaciğerden gözlere, tüm organları kusursuz işleyen bir makineye sahiptir. Bu makine yaratılışın en harikasıyken ve sayısız özelliklere sahipken aşağıda verilen milyonda bir örneklerin amacı bu mucize yaratılışımız olan bedenimize, o...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...