Hamileyken fiziksel dünyada büyük ölçüde değişiklikler olur. Hamileyken spor yapmak imkansız değildir. Hatta doğru ve yavaş hareketler ile harika bir spor yapılabilir. Yoga yaparken, yerde kas ağrıları meydana gelebilir. Sancı ya da kötü durumları önlemek için 5 keyifli yoga kuralını açıklıyoruz. Bağları yumuşatın ve esneyin.

Hamile Bayanlara Egzersiz Hareketleri

1.Tek nefes alıp kendinizi iki yöne doğru yavaşça itin. Bağlarınız yumuşar ve kolayca hareket edebilirsiniz, gevşersiniz. Vücudunuzu dinleyin ve sınırınızı bilin. 

2.Rahat olun, kendinizi rahatça bırakın ve dinlenmeye zaman ayırın. Bağdaş kurarak rahat pozisyonunuzu belirleyin. 

3.Konforunuz için diz desteğinde kullanılan kalın yoga bantlarını kullanın. 

Sakatlığa engel olacak ve daha aktif ve rahat olacaksınız. 

4.Vücudunuzun değişimini gözlemleyin, enerjinizin arttığı ya da azaldığını fark edin, ona göre bir spor programı uygulayın. 

5.Gün içinde ayakta da ufak ısınmalar yapabilirsiniz. Bu sizi yogaya iter ve alıştırır. 

Hamile Bayanlara Egzersiz Hareketleri 1

Sessiz bir ortam bulun. Nefes egzersizleriyle başlayın. Yumuşak bir battaniye üzerinde hareketlerinize başlayın

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/39962d1385748143-hamile-yoga.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/39962d1385748143-hamile-yoga-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkHamileyken fiziksel dünyada büyük ölçüde değişiklikler olur. Hamileyken spor yapmak imkansız değildir. Hatta doğru ve yavaş hareketler ile harika bir spor yapılabilir. Yoga yaparken, yerde kas ağrıları meydana gelebilir. Sancı ya da kötü durumları önlemek için 5 keyifli yoga kuralını açıklıyoruz. Bağları yumuşatın ve esneyin. 1.Tek nefes alıp kendinizi iki yöne doğru...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...