İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, 84 erkek öğrencinin her birinden biri kadın, diğeri erkek iki yabancıyla birlikte oldukları bir odada sudoku çözmeleri istendi.

Deney sırasında yabancı kadın odadan çıktığında, katılımcı öğrencinin kortizol seviyesi artmazken, yabancı erkek çıktığında ve erkek öğrenci yabancı kadınla baş başa kaldığında kortizol seviyelerinin yükseldiği gözlendi. Bu yükseliş, özellikle söz konusu yabancı kadının “güzel” olduğunu düşünen erkeklerde daha fazla gerçekleşti. 

Güzel Kadın Erkek Sağlığını Bozuyor

Vücutta fiziksel ya da psikolojik stres altında üretilen kortizol hormonunun yüksek seviyelerde seyretmesi, kalp, şeker hastalıkları ile yüksek tansiyon ve iktidarsızlığı artırabiliyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40019d1385846087-guzel-kadin.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40019d1385846087-guzel-kadin-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkGüzel Kadın,Kortizol Hormonİngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, 84 erkek öğrencinin her birinden biri kadın, diğeri erkek iki yabancıyla birlikte oldukları bir odada sudoku çözmeleri istendi. Deney sırasında yabancı kadın odadan çıktığında, katılımcı öğrencinin kortizol seviyesi artmazken, yabancı erkek çıktığında ve erkek öğrenci yabancı kadınla baş başa kaldığında kortizol seviyelerinin yükseldiği...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...