Uzmanlar, zaman zaman vücudunuzda sebebini bilemediğiniz ağrıların oluştuğunu belirtip bu ağrıların olası nedenleri konusunda bilgiler veriyor. Uzmanlara göre vücudumuzda ağrıya yol açan 24 neden var. İşte bu nedenler…

Vücudumuzda oluşan sebepsiz ağrıların nedeni yediğiniz peynir, her gün taşıdığınız laptop ya da seçtiğiniz ayakkabı olabilir. İşte uzmanlara göre ağrıya yol açan ve okudukça çok şaşıracağınız o nedenler…

Parmak Arası Terlik

Uzmanlara göre ayak tabanını desteklemeyen her tür ayakkabı ayakta deformasyona yol açıyor. Özellikle parmak arası terlikler parmaklar, ayak bileği ve dizde ağrı nedeni. Çözümü kolay, ayak tabanını destekleyen ayakkabı ya da terlik giymek.

Parmak Arasi Terlik

Cep Telefonları

Cep telefonlarının fonksiyonelleşmesi ile ofisler cebe girdi. Sadece iki baş parmağı ile herşeyin kontrolü mümkün. Baş parmaklarınızın neden ağrıdığını artık anladınız. Ağrı az kullandığınız halde cep telefonunuzu devam ediyorsa doktora gitmek şart.

Cüzdan

Ağır bir şey taşımadınız ancak belinizde sırtınızda bir ağrı var. Nedeni pantolonunuzun arka cebinde taşımaya alıştığınız cüzdanınız olabilir mi? Kesinlikle. Özellikle içi çok dolu cüzdanlar ciddi ağrılara neden olabiliyor.

Araç Kullanırken Oturuş Şekliniz

Araç kullanırken koltuğun ayarı, oturuş şekli çok önemli. Yanlış ayar boyun ve bel ağrısına neden oluyor. Direksiyon ve sürücü arasındaki mesafenin doğru ayarlanmış olması gerekiyor. Ağrının oluşmaması için direksiyonun bileği ve kolu zorlamamasına da dikkat.

Araba Kullanmak

Video Oyunları

Video oyunları ve bol adrenalin, burkulmalardan kırıklara tahmin etmediğiniz sonuçlara neden olabilir. Ağrının nedeni oyunun heyecanıyla burktuğunuz bileğiniz olabilir.

Peynir

Peynir severler dikkat, en sevdiğiniz yiyecek baş ağrınızın sebebi çıkabilir. Yıllandırılmış bazı peynirler, cheddar, feta, mozorella gibi peynirler tyramine maddesi içerir. Uzmanlar bu maddenin baş ağrısını tetiklediğini vurguluyor.Yapmanız gereken hangi çeşit peynirin ağrı yaptığını saptamak ve o peynirden uzak durmak.

Koltukta Uzanmak

Koltukta televizyon karşısında uzanmayı hepimiz çok severiz ama uzanırken dikkat.  Uzunca bir süre uzanmak boyun ağrınızın nedeni.

Koltukta Uzanmak

Bebek Tutmak

Bebeğinizi tutuş şekli de ağrı nedenlerinden. Fark etmebilirsiniz ama bileğinizde sırf bu yüzden şişlikler, parmağınızda sırf bu yüzden burkulmalar meydana gelebilir.

Laptop Taşımak

Eğer laptopunuzu üçüncü ayağınız gibi sürekli yanınızda taşıyorsanız işte size ağrı için bir neden daha. Bu alışkanlık başlangıçta önemsenmeyen ağrıya daha sonra da kolun ön kısmında ve omuzda ciddi sorunlara neden olabiliyor.

Saçı Toplamak

Saçlarınız sıkıca toplandığınızda çok güzel olabilir ancak baş ağrısını da yanında alacaksanız.

At Kuyrugu Sac

Ağır Parfüm 

Doktorlar henüz nedenini bulamadı ama bazı ağır kokular migreni tetikliyor. Boya kokusu ve sigara dumanının çok rahatsız edici olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Hoş olabilecek kokuların problem yaratabileceğini akıl almıyor, ama gerçek bu.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Parmak-Arasi-Terlik.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Parmak-Arasi-Terlik-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkAğrı,Ağrı Nedenleri,Nedensiz AğrıUzmanlar, zaman zaman vücudunuzda sebebini bilemediğiniz ağrıların oluştuğunu belirtip bu ağrıların olası nedenleri konusunda bilgiler veriyor. Uzmanlara göre vücudumuzda ağrıya yol açan 24 neden var. İşte bu nedenler… Vücudumuzda oluşan sebepsiz ağrıların nedeni yediğiniz peynir, her gün taşıdığınız laptop ya da seçtiğiniz ayakkabı olabilir. İşte uzmanlara göre ağrıya yol açan...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...