İnme (felç), günümüzün en önemli hastalıklardan birisi. Çünkü; kalp hastalığı ve kanserden sonra en önemli 3. ölüm nedeni, ciddi ve çok uzun süreli sakatlıkların en baş nedeni, her 15 ölümden birinden sorumlu.

Felç

Bu kadar önemli olan inme bazı durumlarda sık görülüyor:

-65 yaş üstünde
-Kontrolsuz hipertansiyonda
-Şeker hastalığı olanlarda
-Önceden kalp krizi geçirmiş olanlarda
-Kalp krizi ve atrial fibrilasyon dışında kalp hastalığı olanlarda
-Bacak atardamar hastalığı (periferik arter hastalığı) olanlarda
-Halen sigara içenlerde.

Damar problemleri, nasıl kalpte kalp krizine yol açıyorsa beyinde de inmeye neden olabiliyor.Unutmayalım geri kalan ömrümüz damarlarımızın ne kadar yaşlı olduğuna bağlı. Damarlarımızın aleyhine davranışlarda bulunmayalım!

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Felç.jpeghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Felç-150x150.jpegEbru ELTUNSağlıkFelç,Felç Riski,İnmeİnme (felç), günümüzün en önemli hastalıklardan birisi. Çünkü; kalp hastalığı ve kanserden sonra en önemli 3. ölüm nedeni, ciddi ve çok uzun süreli sakatlıkların en baş nedeni, her 15 ölümden birinden sorumlu. Bu kadar önemli olan inme bazı durumlarda sık görülüyor: -65 yaş üstünde -Kontrolsuz hipertansiyonda -Şeker hastalığı olanlarda -Önceden kalp krizi geçirmiş olanlarda -Kalp...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...