İnme (felç), günümüzün en önemli hastalıklardan birisi. Çünkü; kalp hastalığı ve kanserden sonra en önemli 3. ölüm nedeni, ciddi ve çok uzun süreli sakatlıkların en baş nedeni, her 15 ölümden birinden sorumlu.

Felç

Bu kadar önemli olan inme bazı durumlarda sık görülüyor:

-65 yaş üstünde
-Kontrolsuz hipertansiyonda
-Şeker hastalığı olanlarda
-Önceden kalp krizi geçirmiş olanlarda
-Kalp krizi ve atrial fibrilasyon dışında kalp hastalığı olanlarda
-Bacak atardamar hastalığı (periferik arter hastalığı) olanlarda
-Halen sigara içenlerde.

Damar problemleri, nasıl kalpte kalp krizine yol açıyorsa beyinde de inmeye neden olabiliyor.Unutmayalım geri kalan ömrümüz damarlarımızın ne kadar yaşlı olduğuna bağlı. Damarlarımızın aleyhine davranışlarda bulunmayalım!

Ebru ELTUN
Takip Edin

Ebru ELTUN

Yazar 'da Delinetciler Portal
Moda ve diğer bayan konularına farklı bir bakış açısıyla yeni anlamlar yüklemeyi çok iyi bilen Ebru, uzun yıllardır internet dünyasının enentelektüel yazarlarından biridir.
Ebru ELTUN
Takip Edin
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Felç.jpeghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Felç-150x150.jpegEbru ELTUNSağlıkFelç,Felç Riski,İnmeİnme (felç), günümüzün en önemli hastalıklardan birisi. Çünkü; kalp hastalığı ve kanserden sonra en önemli 3. ölüm nedeni, ciddi ve çok uzun süreli sakatlıkların en baş nedeni, her 15 ölümden birinden sorumlu. Bu kadar önemli olan inme bazı durumlarda sık görülüyor: -65 yaş üstünde -Kontrolsuz hipertansiyonda -Şeker hastalığı olanlarda -Önceden kalp krizi geçirmiş olanlarda -Kalp...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...