DiyetKilo vermeye karar verdiğinizde, ortalıkta uçuşan diyetlerden önünüze geleni seçmeyin. Ancak iyi bir diyet sağlıklı kilo verdirir ve bu diyetlerin bazı özellikleri taşıması gerekir.

İyi Bir Diyetin Özellikleri!

-Tek gıda diyetlerinden uzak durun. Patates, pirinç lapası gibi tek besinden oluşan diyetler, sağlığınızı bozar.

-Kesinlikle 1000 kalorinin altında diyetlere girişmeyin. En ideal olanı 1500 kalori olanıdır.

-Günlük sıvı ihtiyacı su ve doğal içeceklerden karşılanmalıdır.

-Yapacağınız diyet, bitkisel ve hayvansal protein, yağ, posa, karbonhidrat, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde içermelidir.

-Diyetin içerdiği malzemeleri kolaylıkla bulunabilen besinlerden oluşmalıdır. Dışarı çıktığınızda rahatlıkla manav, kasap, market gibi yerlerde bulabileceğiniz ürün çeşidine sahip olmalıdır.

-Diyetin içerdiği besinler, o ülkede yaşayan insanlar tarafından benimsenmiş, mutfaklarda pişen ve sevilen yemeklerden oluşmalıdır.

-En sağlıklı diyet, kişinin yaşı, sağlığı ve kilosuna uygun olarak doktor tarafından hazırlanmış diyettir.

-Sağlıklı beslenme için gerekli olan besin maddeleri dengeli şekilde ancak kalorisi azaltılmış olarak tüketilmelidir.

-Sebze, salata, meyve diyette kafi derecede yer almalıdır.

-Hayvansal protein kaynağı olarak yağsız et, tavuk, balık, yağsız süt, az yağlı peynir ve yumurta tüketilmelidir.

-Bitkisel protein kaynağı olan baklagiller, diyet listesinde yer almalıdır.

-Az miktarda kabuklu yemiş olmalıdır.

-Yağ olarak sadece sıvıyağlar, öncelikle de zeytinyağı kullanılmalıdır.

-Karbonhidratların posadan zengin olması gerekir.

-Kilo verdikten sonra, kalori değeri arttırılarak aynı beslenme biçimine geçmek gerekir. Bu beslenme tarzı bir yaşam biçimi haline gelmelidir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Diyet.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Diyet-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkKilo vermeye karar verdiğinizde, ortalıkta uçuşan diyetlerden önünüze geleni seçmeyin. Ancak iyi bir diyet sağlıklı kilo verdirir ve bu diyetlerin bazı özellikleri taşıması gerekir. İyi Bir Diyetin Özellikleri! -Tek gıda diyetlerinden uzak durun. Patates, pirinç lapası gibi tek besinden oluşan diyetler, sağlığınızı bozar. -Kesinlikle 1000 kalorinin altında diyetlere girişmeyin. En ideal olanı 1500...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...