Çocukların da life ihtiyacı var. Bilinçsiz beslenme, sağlıksız nesillerin yetişmesine neden olmaktadır. Günümüzde, bilinçsiz beslenmenin bir sonucu olan obezite, gelecek nesillerin sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle anne ve babalara, çocuklarını daha küçük yaşlarda bilinçli beslenmeye alıştırmaları tavsiye edilmektedir.

Çocukların Life İhtiyacı Var mı? 1
Çocukların Life İhtiyacı Var mı?

Beslenme eğitimi ne kadar erken başlarsa çocuğun gelişimi, zekâ düzeyi ve bağışıklık sistemi de o kadar güçlenir.

Besinlerin çeşitliliğinin sağlanması, sağlıklı vücut ağırlığının korunması, lifli besinlerin tüketilmesi, yağ ve şeker tüketiminin sınırlandırılması, vitamin ve minerallerin yeterli düzeyde alınması çocuklarda bilinçli beslenme konusunda uzmanların ortak görüşüdür. Çocuklarda lifli besinlerin tüketimi, sağlıklı beslenmenin önemli öğelerinden biridir. Yüksek lif içeren gıdalara yönelik beslenme alışkanlığına sahip olan kişilerde, ileri yaşlarda birçok hastalık riskinin düşük olduğu bilinmektedir.

Günlük lif tüketimi çocuğun yaşı + 5 gram olarak hesaplanabilmektedir. 9 yaşındaki çocuk için 9 + 5 = 14 gram lif gibi düşünülebilir. Eti Lifalif’le lifin sağlığını çocuğunuza da kazandırın. Eti Lifalif zengin bir lif deposudur.

Sizin kadar çocuğunuzun da doğru beslenmesine destek olur. Özellikle kahvaltılarda, ikindi öğününde ya da acıktığında, kalsiyum kaynağı süt ile birlikte sağlıklı ve pratik bir çözümdür. Eti Lifalif’in portakallı-çikolatalı müslisini çocuğunuz da çok sevecek.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/39991d1385833068-bebek.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/39991d1385833068-bebek-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkÇocukların da life ihtiyacı var. Bilinçsiz beslenme, sağlıksız nesillerin yetişmesine neden olmaktadır. Günümüzde, bilinçsiz beslenmenin bir sonucu olan obezite, gelecek nesillerin sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle anne ve babalara, çocuklarını daha küçük yaşlarda bilinçli beslenmeye alıştırmaları tavsiye edilmektedir. Çocukların Life İhtiyacı Var mı? Beslenme eğitimi ne kadar erken başlarsa çocuğun gelişimi,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...