Kiz BebekBebeğinizin cinsiyetini seçmek elinizde olsun ister miydiniz? The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre meyve ve sebze gibi yeşilliklerden bol tüketen kadınların kız çocuğu olma ihtimali daha yüksek.

Hollandalı bilim adamları araştırma kapsamında erkek çocuk annelerine “ küçük kız diyeti” adını verdikleri bir diyet uygulamayı önerdi. Bu diyet kalsiyum ve magnezyum değerleri açısından yüksek bir diyetti. Patates ve muz gibi potasyum açısından yüksek besinler ise sınırlandırılmıştı. Çünkü bu besinlerin erkek çocuğa neden olduğu düşünülüyordu.

5 yıllık bu araştırma sonucunda 26 kadın kız çocuğu sahibi olurken, yalnızca 6 tanesi erkek bebek doğurdu. Kadınlardan menstural dönemlerine dikkat etmeleri ve belirli bir dönemde hamile kalmayı seçmeleri de istendi. Ancak araştırmacılar %80’lik bir oranla kız bebek dünyaya gelmiş olmasını beslenme şekline bağlıyor.

Araştırmanın açıklaması ise şu şekilde: Beslenme şekli döllenmemiş yumurtanın dişi kromozoma daha yatkın bir hale gelmesini sağlıyor .Araştırmalar daha da ileri bir düzeye taşınabilirse, ileride çiftler isteklerine göre belli şartları yerine getirerek çocuklarının cinsiyetini belirleme şansına sahip olacaklar.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Kiz-Bebek1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Kiz-Bebek1-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkBebeğinizin cinsiyetini seçmek elinizde olsun ister miydiniz? The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre meyve ve sebze gibi yeşilliklerden bol tüketen kadınların kız çocuğu olma ihtimali daha yüksek. Hollandalı bilim adamları araştırma kapsamında erkek çocuk annelerine “ küçük kız diyeti” adını verdikleri bir diyet uygulamayı önerdi. Bu diyet kalsiyum ve...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...