Masajın bebekler üzerinde olumlu etkilerinin yanı sıra, bebekle yakınlaşmada da güçlü bir iletişim yolu olduğu belirtiliyor.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kazım Şenel, masajların bebeğin atikliği artırdığını, kilo almayı hızlandırıp, Depresyonu azalttığını söyledi.

Bebeğe Masaj Yapmanın Olumlu Etkileri

Bebeğe Masaj Yapmanın Olumlu Etkileri

Masajın, bebekle duygusal bağı güçlendiren bir iletişim yolu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şenel, düzenli bir masajın bebeği sakinleştirici etkisi olduğunu, bedensel ve ruhsal gelişimini de olumlu etkileyeceğini anlattı.

Masaj ayrıca, dolaşım sistemini aktive ederek kalbin iş yükünü azaltıyor, solunum ve sindirim sistemini daha etkin hale getiriyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Beyin dalgalarını olumlu yönde etkileyerek sakin bir uyku sağlıyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40016d1385843656-bebek-masaji.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/40016d1385843656-bebek-masaji-150x150.jpgEbru ELTUNSağlıkBebek,MasajMasajın bebekler üzerinde olumlu etkilerinin yanı sıra, bebekle yakınlaşmada da güçlü bir iletişim yolu olduğu belirtiliyor. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kazım Şenel, masajların bebeğin atikliği artırdığını, kilo almayı hızlandırıp, Depresyonu azalttığını söyledi. Bebeğe Masaj Yapmanın Olumlu Etkileri Masajın, bebekle duygusal bağı güçlendiren bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...