Bagirsak Kurdu5 yıl önce başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Umarım benim edindiğim bu tecrübe başka bir kişinin hastalığının tedavisi olur.

Türk milleti olarak kokoreci çok seviyoruz. Her ne kadar bağırsaktan yapılan bir yiyecek olsa da, lezzeti tartışılmaz bir besindir. Temiz yapıldığını bildiğiniz bir yerde zevkle yiyebilirsiniz kokoreci.

Gelelim başımdan geçen olaya…

Yazının başında dediğim gibi, 5 yıl önce bilmediğim bir yerde kokoreç yeme gafletinde bulundum. Tadı ve kokusundan şüphelenerek hepsini bitirmeden yarıda kestim.

Tam emin değilim ama bu olaydan yaklaşık 1 ay sonra iç çamaşırımın içine düşen bir kurtçuk ile dünyam başıma yıkıldı. Hastalandığımı anladım. Ki, o günler iyi günlerim imiş. Bir kaç gün içinde resmen kurt istilasına uğradım. Biraz iğrenç geliyor insana ama resmen oturduğunuz yerde kurt üretmeye başlıyorsunuz. Olayı anladığım gün doktora gittim. Hastalığımın ne olduğunu bildiğim için sadece ilaç almaya gittim. Doktorda çok üzerinde durmadı, ilaç verip gönderdi. İlaçları bir süre kullandım ama ilaçların etkisini bekleyecek durumda değildim. Psikolojik olarak resmen çöktüm. Baş dönmesi, mide bulantısı gibi etkileri yoktu fakat hayatımı inanılmaz kısıtlıyordu. Devamlı tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsunuz. İnanılır gibi değil ama vücudunuzdan çıkıp iç çamaşırınıza düşüyorlar. Böyle bir durumu kaç gün çekebilirsiniz ki?

Kabak CekirdegiOlayı bilen ihtiyar bir teyze, “iki avuç kabak çekirdeğini kabukları ye, bir şeyin kalmaz” diye bir laf attı ortaya, hastalığımın yaklaşık 20. gününde. Olur mu olur dedim, öğle saatlerinde aşağı yukarı 5 avuç kapak çekirdeğini kabuklarıyla yedim. Akşam sekize doğru inanılmaz bir şiddetle tuvalet ihtiyacı duydum. Tuvalete gittim ve o inanılmaz sahne ile karşılaştım. Bazıları inanmaya bilir ama onlarca küçük boy kurtçukla birlikte yaklaşık 50 cm uzunluğunda bir adet büyük kurt düşürdüm.

Bendeki kurtçuk vakasına halk arasında “yassı solcan” deniyor. Eğer sizinde başınıza böyle bir şey geldiyse benim uyguladığım yöntemi uygulayabilirsiniz. Tabi ki ilk olarak doktora gitmek şartıyla. Hastalık ve mutlu günlere…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Bagirsak-Kurdu.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Bagirsak-Kurdu-150x150.jpgEbru ELTUNSağlık5 yıl önce başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Umarım benim edindiğim bu tecrübe başka bir kişinin hastalığının tedavisi olur. Türk milleti olarak kokoreci çok seviyoruz. Her ne kadar bağırsaktan yapılan bir yiyecek olsa da, lezzeti tartışılmaz bir besindir. Temiz yapıldığını bildiğiniz bir yerde zevkle yiyebilirsiniz kokoreci. Gelelim başımdan geçen olaya... Yazının...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...