Alışveriş Erkekleri İktidarsız Yapıyor!Bilim adamları alışverişin erkekler üzerinde hiç akla gelmeyecek bir etkisini ortaya çıkardı. Alışveriş erkeklerde iktidarsızlığa yol açabiliyor! Araştırmacılar bazı alışveriş fişlerinde erkek hormonlarını engelleyen zararlı Bisfenol A (BPA) maddesinden bulunduğunu bildirdi.

Karışım, normal kağıttan farklı olan fiş üzerinde mürekkebin görünür olmasını sağlıyor ve erkekler bu kağıtları tuttuktan sonra ellerini ağızlarına götürdüklerinde ya da yemek yediklerinde tehlike ortaya çıkıyor.

Berlin’den üroloji profesörü Frank Sommer, bunun gibi bir maddenin erkek vücudundaki seks hormonlarının dengesini bozabileceğini söylüyor. Sommer, “Uzun vadede seks güdüsünde azalmaya, kasların gelişimi yerine göbek oluşumunun ortaya çıkmasına ve ereksiyon ve cinsel güç üzerinde kötü etkiye yol açıyor” diyor.

BPA, Kanada ve üç ABD eyaletinde yasaklanmış durumda. Bu maddeyi içeren şişelerin ve teneke kutuların göğüs kanserine, kalp krizine, obeziteye, hiperaktivite ve başka bozukluklara yol açtığı da sanılıyor. BPA içeren biberonların üretimi de durdurulmuştu. Ancak bu kimyasalı içeren ürünlere piyasada hala rastlamak mümkün.

Erkek Alisveris

ABD Gıda ve İlaç Kurumu (FDA), maddenin ürünlerden çıkarılmasını destekliyor ve bu kimyasalın bebeklerle küçük çocuklar üzerindeki etkilerine dair endişelerini dile getirmişti.

BPA, bir endokrin kesici olarak biliniyor ve hormonların salıverilmesiyle devreye giriyor. Metabolizma, doğurganlık ve sinirsel gelişimle ilgili hastalıklara da yol açabiliyor. Madde içecek ve yiyeceklerin konulduğu bazı teneke kutularda kullanılıyor.

 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Erkek-Alisveris.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/Erkek-Alisveris-150x150.jpgFatih ELTUNSağlıkAlışveriş,İktidarsız,İktidarsızlıkBilim adamları alışverişin erkekler üzerinde hiç akla gelmeyecek bir etkisini ortaya çıkardı. Alışveriş erkeklerde iktidarsızlığa yol açabiliyor! Araştırmacılar bazı alışveriş fişlerinde erkek hormonlarını engelleyen zararlı Bisfenol A (BPA) maddesinden bulunduğunu bildirdi. Karışım, normal kağıttan farklı olan fiş üzerinde mürekkebin görünür olmasını sağlıyor ve erkekler bu kağıtları tuttuktan sonra ellerini...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...