Bu yazımda size telefonda oynayabileceğiniz en iyi online savaş oyunlarından birini tanıtacağım. Oyunun ismi World War Heroes. Azur Interactive Games Limitied firmasının ürünü olan bu oyun gerçekten çok üst düzey bir savaş oyunu. Online olarak dünyanın dört bir köşesinden oyuncularla bir araya gelip harika haritarda ve müthiş silahlarla savaşabilirsiniz.

Oyun 2. Dünya Savaşı yıllarını konu alıyor. 6 tane birbirinden eğlenceli ve heyecan dolu haritası ve onlarca farklı silahı var. Oyunu indirip kayıt olduktan sonra oyuna er rütbesi ile başlıyorsunuz. Oynadıkça ve özellikle iyi oyunlar çıkardıkça silah sandıklarından silahlar kazanıyorsunuz. Oyunu ilk başladığınızda size bir adet silahlık veriyor. Bu silahlığa oyunda kullancağınız silahları ve rütbenizi koyuyorsunuz ve her oyuna girdiğinizde bu silah takımını seçerek silahlarınızı belirliyorsunuz.

World War Heroes Oyunu Nasıl Oynanır? 1

Yukarıda bahsettiğim gibi ilk olarak er rütbesi ile başlıyorsunuz. Er rütbesinin özellikleri çok kısıtlı olduğu için para karşılığında keskin nişancı, sağlıkçı, taarruz gibi rütbeler alabiliyorsunuz. Bu rütbelerin hepsinin özellikleri farklı farklıdır. Keskin nişancılar hızlı hareket edebilir, radarda görünmez ve tabanca ile %50 daha fazla zarar verebilirlerken, destek ekipleri ve taarruz gibi rütbeler daha yavaş ama daha hızlıdır. Sağlıkçıların canları ve zırhları daha fazladır. Kendinize ve bütçenize göre rütbe alabilirsiniz.

Oyunun en önemli kısımlarından biri silahlarınıza ve rütbelerinize para karşılığı +1 basabiliyorsunuz. Her +1’de rütbeniz ve silahlarınız özellikler kazanıp güçlenir. Bu şekilde daha güçlü bir savaşcı olabilirsiniz.

Her oyun sonunda başarınıza göre exp kazanırsınız. Bu expler biriktikçe level atlarsanız. 41 levele kadar yükselme şansınız var ama tabii bu uzun bir süre gerektiriyor. Oyunun bence en sıkıntılı yanlarından biri bütün levellerin karışık bir şekilde oynaması. Yani 20 level bir oyuncu ile 41 level bir oyunca bir oyunda karşı karşıya kalabiliyorlar. Sonucun ne olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Oyunun diğer sıkıcı yanı güçlenebilmeniz için para harcamak zorunda kalmanızdır. Para harcamazsanız işiniz çok ama çok zor. Rütbelerin zayıf ve güçlü taraflarını iyi öğrenirseniz büyük avantaj sağlarsanız. Elinizde bulunan +1 silahla 40 level +21 silah kullanan birinin öldürebilirsiniz. Yüksek level özellikle taaruz ve destek birimleri yavaş hareket ederler ve genellikle ellerin ağır silahlar vardır. Uzak mesafeden hiçbir şansınız yokken yakına girip hızlı bir şekilde etrafında hareket ederek ateş ederseniz rakibinizi kolayca öldürebilirsiniz.

Oyun müthiş ses ve grafiklere sahip. Bir telefon oyunundan beklenmeyecek kadar gerçekçi. Abartmadan söylüyorum oyunun haritaları, grafikler ve efektleri bilgisayar oyunlarında bile zor görürsünüz. Fakat bu kadar güzel bir oyunun direk para üzerine kurulması çok ama çok can sıkıcı. Oyunu ustaca oynamanız, oyunda ki kabiliyetleriniz çoğu zaman paranın karşısında yenik düşüyor. Tank gibi zırha ve silahlara sahip oyuncular hiçbir kabiliyetleri olmasa da karşılarında 1 saniye bile duramıyorsunuz. 

World War Heroes oyunla ilgili birkaç tavsiye vermek gerekirse;

En sevdiğim haritalardan biri olan Japon Deniz Üstü haritasında kendi kısmınızda bekleyip karşıya ateş etmek yerine alttan dolanıp karşı takımın üstünün arkasına geçin. Bu şekilde hemen hemen seferinde arkası size dönük hazırlıksız düşmanlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer keskin nişancı iseniz mutlaka bir tabanca kullanın. Hatta sık sık kullanın. Hem çok hızlı hareket edebilirsiniz hem de tabanca ile %50 daha fazla hasar verebilirsiniz.

Adalar haritası çok büyük ve sıkıcıdır. O haritada jip ve tankları kullanın.

Stalingrad haritasında çatının sol tarafından binanın arkasına, duvara yaslanarak inebilirsiniz. 

Oyun size bol bol mayın verecektir. Mayınları üşenmeden gittiğiniz yollara bırakın.

Patlıyıcılar arasında en iyisi dinamit lokumdur. Ücretlidir ama hızlı olursanız her seferinde aynı anda birkaç kişiyi öldürebilirsiniz.

Bu arada hatırlatayım silahlar otomatik ateş ederler. Düşmana çevirdiğiniz an silah çalışmaya başlar. Ayarlar kısmından otomatik odaklanmayı açarsanız silah otomatik olarak ekran içinde bulunan düşmana odaklanır. 

Bazen öyle oyunlar oluyor ki heyecandan oynayamıyor eliniz ayağınız birbirine dolaşıyor. Bu oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/world_war_heroes.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/world_war_heroes-150x150.jpgFatih ELTUNOyunBu yazımda size telefonda oynayabileceğiniz en iyi online savaş oyunlarından birini tanıtacağım. Oyunun ismi World War Heroes. Azur Interactive Games Limitied firmasının ürünü olan bu oyun gerçekten çok üst düzey bir savaş oyunu. Online olarak dünyanın dört bir köşesinden oyuncularla bir araya gelip harika haritarda ve müthiş silahlarla savaşabilirsiniz. Oyun 2....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...