Zeytinyağı hem tüketildiğinde hem de saç ve cilde uygulandığında çok büyük faydalar sağlayan doğal bir maddedir.

Zeytinyağlı Saç Maskesi Nasıl Yapılır? 1

Zeytinyağını maske olarak kullanıp saçınıza uyguladığınızda saçınız kısa sürede güç kazanır ve gözle görülür şekilde daha parlak olur. Bu yönetem ile saçlarınızın kırılmasını da engelleyebilirsiniz. Saça sağlık veren zeytinyağı yağı ile artık saçlarınızı daha rahat tarayabilir ve şekle sokabilirsiniz.

Zeytinyağı ile farklı şekillerde saç maskesi yapabilirsiniz. Bu yazıda bu maskerlerden en kolay uygulabilir olan zeytinyağı bal maskesinin yapılışını ugulanışı anlatacağım.

Kullancağımız malzemelerin başında mümkünse sızma zeytinyağı geliyor. Sızma zeytinyağı daha pahalıdır ama maska yapımında diğer ürünlere göre çok daha etkilidir.

Sızma zeytinyağı ile saçlarınız daha fazl gürlük ve parlaklık kazanır. Bunların yanında sızma zeytinyağı daha fazla antioksidan ve vitamin içerir.

Maskemizde parfüm etkisi olmasını istiyorsanız zetinyağı şişesinin içerisine maske yapımından birkaç gün önce kurutulmuş biberiye ve lavanta sapı ekleyebilirsiniz.

Zetinyağı Bal Maskesi Yapılışı

Bir tabağın içerine yarım çay bardağı sızma zeytinyağı dökün.

Zeytinyağının üzerine çeyrek çay bardağı bağ koyun. Bal doğol bir nemlendiricidir. Antioksidanlar ve anti-enflamatuarlar(iltihablanma önleyici) içerir. Balın bu özellikleri kuru, cansız ve kırılmış saçların sağlık kazanmasını sağlar.

Karşımınızın çok yapışkan bir hal almamalı. Eğer çok yapışkan olursa içine biraz daha zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Bal ve zeytinyağı birbirine iyice karşına kadar karıştırınız.

Eczaneden temin edebileceğiniz E vitamini kabsüllerinden 3 tanesini delerek karşımızınıza ekleyiniz. E vitamini hem hasarlı saçlarınızı onaracak hem de kafa derinizi rahatlatacaktır. Karşımın akıcı bir hale gelene kadar çırpmaya devam edin.

Yapışkanlığı düştüğünde artık maskeyi uygulayabiliriz.

Zetinyağı Bal Maskesi Uygulanışı

Maskeyi uygulamadan önce saçlarınızı yıkayınız ve tam kurutmadan nemli bırakarak maskeyi uygulayınız. Uygulamayı bir fırça ile yapabilirsiniz. En kuru ve yıpraşmış yerlere daha fazla özen göstererek maskeyi tüm saçınıza uygulayınız.

Saçlarınızı sarmadan ve bükmeden gevşek bir şekilde başınızın üzerinde toplayın ve bone takın. Bonenin saçlarınızı hava temasından kesmesine özen gösterin. Bone olarak duş bonesi kullabilirsiniz. Maskenin etkisini arttırmak için bonenin üzerine poşet geçirebilirsiniz.

Yağ ve bal karışımının saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için bu şekilde 90 dakika bekleyin.

90 dakikanın sonunda ılık su ile saçlarınızı yakayın. Saçlarınız sertleşmiş ve yapışkan olabilir. Saçlarınız gevşeyene kadar durulumaya devam edin. Yıkama işlemi için kremli bir şampuan kullanmaya özen gösterin.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/zetinyagli-sac-maskesi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/zetinyagli-sac-maskesi-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüZeytinyağı hem tüketildiğinde hem de saç ve cilde uygulandığında çok büyük faydalar sağlayan doğal bir maddedir. Zeytinyağını maske olarak kullanıp saçınıza uyguladığınızda saçınız kısa sürede güç kazanır ve gözle görülür şekilde daha parlak olur. Bu yönetem ile saçlarınızın kırılmasını da engelleyebilirsiniz. Saça sağlık veren zeytinyağı yağı ile artık saçlarınızı...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...