cilt-bakimiCilt bakımı güzel ve sağlıklı bir görünüş için en mühim faktörlerden biridir. Ten bakımının önemi son zamanlarda ortaya çıkmıştır. Ten bakım kremlerinin ve losyonlarının en fazla satılan ürünler arasına girmesi, cilt bakımına artık daha çok önem verildiğinin göstergesi oluyor. Peki ten bakımı her yaşta aynı mıdır?

20’li yaşlarda ten parlaktır. Siyah noktalar en büyük beladır. 30’lu yaşlarda ise alkol, nikotin ve uykusuzluk cildi mahveder. 40’lı yaşlarda hususi gece kremleri kullanmak tene iyi gelir. Sözün özü her yaşta ten ayrı itina ister…

20’li yaşlar parlak ciltler…
Bu yaşlarda en fazla şikayet, cildin aşırı yağlanmasından kaynaklanan siyah noktalar ve ergenlik sivilceleri konusundadır. Peki mat ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için ne yapmalı?

Bu sorunları en aza indirgemek için cildin parlayan bölgelerini matlaştıran hususi kozmetikler ve yağ içermeyen makyaj ürünleri kullanılmalıdır. Toz pudra ve farlar bu yaşlarda makyajın ömrünü uzatmak için ideal. Ayrıca hususi bakım ve esas bir ten temizliği için haftada bir kez çeşitli maskeler (özellikle kil maskesi) uygulamak gerekir.

30’lu yaşlar karma ciltler…
Değişik sorunları olan bir ciltteki problemler nasıl giderilir? Bütün gün yoğun stres yaşayan ve uykusuzluk çeken biri sabah aynada karşılaştığı yorgunluk izlerini nasıl silebilir?

30’lu yaşlarda T bölgesi olarak adlandırılan burun çevresi ve alnın yoğun bir şekilde yağlanması, maske ve hususi ürünler yardımıyla giderilir. Ancak sigara, düzensiz bir hayat, uykusuzluk ve alkol bu yaşlarda cildin bir numaralı düşmanıdır. C vitamini içeren maskelerle ten ihtiyacı olan nemi alır, stresten dolayı oluşan parlama önlenir.

40’lı yaşlar cansız ten…
Olgun ciltlerde ışıltı veren kozmetikler kullanılabilir mi? C vitamini ve peeling ne kadar etkilidir? Ten eski haline döner mi?

Bu yaşlarda ciltte oluşan parlama dışında bazı lekeler ve ince çizgilerden de söz edilebilir. C vitaminli maskelerin önerildiği bu tip ciltlerde, glikolik asit içeren kremlerle birlikte kullanılan SBF 15’li günlük nemlendirici kremler tavsiye edilir. Geceleri yatmadan evvel ten bakımını tamamlamak için besleyici hususi gece kremleri kullanmak koşul. Lifting etkisi yaratan ve glikolik asit içeren kremlerle yapılan ten tedavilerinde C vitamini, kolajen ve elastin açısından zengin, tene ışıltı sağlayan ürünler kullanılmalıdır. 30-35’li yaşlardan itibaren ciltte oluşan ince çizgilerden kurtulmanın bir başka yolu da bu konuda uzman kişilerin yönlendirdiği estetik ve güzellik merkezlerine başvurmaktır…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/cilt-bakimi-e1393720077664.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/cilt-bakimi-e1393720077664-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüCilt bakımı güzel ve sağlıklı bir görünüş için en mühim faktörlerden biridir. Ten bakımının önemi son zamanlarda ortaya çıkmıştır. Ten bakım kremlerinin ve losyonlarının en fazla satılan ürünler arasına girmesi, cilt bakımına artık daha çok önem verildiğinin göstergesi oluyor. Peki ten bakımı her yaşta aynı mıdır? 20'li yaşlarda ten parlaktır....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...