seksi-sismanCinselliğin ve seksiliğin kiloyla ilgisi kesinlikle yoktur. Herhangi bir kişinin seksi olarak kabul edilip edilmemesi kendi iddiası değildir. O toplumun estetik anlayışı onun albenisini ve güzelliğini belirler.

ŞİŞMAN KADIN BEĞENİLİR
Hollandalı ressamların kadın tablolarında bırakın seksapeli oradaki kadınlar hasta obez olarak kabul edilir.
Şişman kadın seksi değildir demek doğru olmaz. Bugün için insan türünde erkeklerin şuur dışı olarak öncelikli olarak gözüne çarpan kadın bedeninin belli bölgeleridir. Bu bölgeler ağız göğüs ve kalçalardır. Bunlar da güvenli bir gebeliğin işaretleridir. Erkek bunu bilinçli olarak ayrım etmez. Bu içgüdüsel bir durumdur. Bunun kiloyla bir alakası yoktur. Kadın şişman olursa erkek onu istemez diye bir vaziyet söz konusu bile olamaz.

40 KİLO VERİNCE SEVGİLİMİ BIRAKTIM
Dilara Eğilmez büyük beden mankenlerimizden… 119 kiloya çıkınca tüp mide operasyonu geçirdi ve midesinin yüzde 70’i alındı. Altı ayda tam 41 kilo verdi. Şuan 78 kilo… Dilara Eğilmez büyük beden mankenliğe nasıl başladığını ve kilo verme sürecinde yaşadıklarını anlattı: 90’lı yılların lise sınavlarına hazırlanan test çocuklarından biriydim. Ailem ve mektep tarafından yaratılan stres beni abur cubur gıdalara yöneltti.

SEKSİ DEĞİL ŞİRİN!
O yaşlarda almaya başladığım kilolar sayesinde herkes tarafından ‘Ay ne şirin ne tombik’ kelimeleri üzerime yapıştı. Ne kadar kurtulmak istesem de kurtulamadım. Hep tombik bir çocukluk ve sonrasında balık etli olarak adlandırdığımız bir gençlik dönemi yaşadım. Üniversite sınavlarına hazırlanırken Big Model yarışmasına katıldım ve ikinci oldum. Kendimi ani Türkiye’nin en genç büyük beden mankeni olarak podyumlarda buldum. Benim en büyük şansım 180 santim boyum ve vücuduma göre eşit dağılımda bir kilom olmasıydı. Bu da her zaman benim için çekimlerde bir avantaj yarattı.

Fazla ÇABALADIM
18’li yaşlarımdı. Herkes güzel güzel giyinip süslenirken ben kendime göre elbise bulamıyordum. Özellikle ergenlik dönemindeki bir genç kız için bu vaziyet fazla ağır bir travmadır. Bu durumla başa çıkabilmek için ben de fazla çaba sarf ettim. Fakat ne zamanki büyük beden manken olarak bazı işlere imza attım o zaman kendime güvenim gelmeye başladı. Zayıf insanlardan bir farkım olmadığını gördüm.

BAKIŞLAR DEĞİŞTİ
Kilo verdikten sonra erkeklerin bana bakışı da müspet yönde değişti. Ben de bu değişimin farkındayım ve kendime olan güvenim daha çok arttı. Kilo veren bazı kişiler evliliklerine nihayet vermiş veya uzun süredir devam eden ilişkilerini bitirmişler. Benim de kendime güvenim gelince hiçbir şekilde yürümeyen bir ilişkiyi yürütmeye çalışmadım ve beş senelik ilişkimi sonlandırdım.

50 BEDENDEN 40 BEDENE
20’li yaşlarda büyük gövde bir genç kız kendine göre elbise bulamaz ve hep orta yaşa göre tasarlanmış kıyafetlere mahkum kalır. Hani derler ya ‘Kızım bu yaşta giyinmeyeceksin de ne zaman giyineceksin’ işte kilolu bir genç kız o kıyafetleri ne yazık ki hayatı boyunca giyinemiyor… Türkiye nihayet yıllarda genç büyük beden giyim konusunda ilerlemeye başladı fakat bu yeterli değil. 50 bedenden 40 bedene düştüm fakat hâlâ istediğim gibi kıyafetler bulamıyorum…

ŞİŞMAN KADIN GÜZELLİĞİNİ GÖREMİYOR
Prof. Dr. Ziya Mocan Metabolizma hastalıkları uzmanı
Kilolu ve hoş bir kadın olunabilir fakat onlar bunun farkına basit varamıyorlar. Aynaya baktıkları zaman vücutlarını değil sadece kilolarını görüyorlar

SEÇİLİYORLAR
Kilolu bayanların kendilerine güvenleri daha az olduğu için kendi içlerinde büyük fırtınalar kopuyor. Partner bulmakta zorlanıyorlar. Durum böyle olunca dışarıdakiler onları seçiyor onlar seçici olmuyorlar. Zayıflayınca her açıdan kendilerine güvenleri geliyor. Cinsel hayatları daha hoş oluyor ve bu durumda seçme özelliklerini geri kazanmış oluyorlar. Kilo verdikten sonra evlenme ve ayrılma olayları fazla oluyor. Psikolojik ezilmişliğin altından kalkmış olurlar. Mutluluğu yakaladıkları zaman da istediklerini yapıyorlar.

SİYAHLAR GİBİ KİLOLU AYRIMI YAPILIYOR
Prof. Dr. Sedat Özkan Psikiyatrist
Dünyanın en yakışıklı erkeği nihayet derece şişman bir kadına aşık olabilir. Aşık olmak sevmek kiloyla ilgili değildir. Aşk ve sevgi fazla daha derin daha kapsamlı bir olaydır. Münasebet esastır.

ELEŞTİRİLERİ DİNLEMEYİN
İlişkisinde mutlu olan bir erkek kadının kilosuyla bu kadar uğraşmaz. Fakat mutsuz doyumsuz bir erkek yeni arayışlara girebilir. Beyaz kadın siyah kadın diye de ülkelere göre ayrım yapılıyor. İşte kilolu ve zayıf ayrımı da böyledir. Ben kişilere tavsiyede bulunurken toplumda yapılan eleştirilere kulaklarınızı kapatın sevginizi yaşayın diyorum. Münasebet ne kadar kuvvetli ve doyumluysa kilo o kadar az mesele olur.Kadının bedenini bu kadar objeleştirmeyi kesinlikle yanlış ve ayıp buluyorum. Bir kadın kendisine kadın olarak şahıs olarak güvenmiyorsa kişiliğini ön plana değil dişiliğini ön plana çıkarıyorsa o zaman kendi kilosuyla daha fazla uğraşır. Kendisine kıymet vermezse erkek de onu öyle algılar. Kadının kendinden hoşnut ve memnun olması onun kendine güvenmesi erkeğin de onu öyle görmesine sebep olur. Kişiliğiyle yaptıklarıyla kendilerinden memnun olmayı öğrensinler. Evvel insan vardır evvel dişi ve erkek yoktur.

ŞİŞMANLAR HEP EZİK KALIYOR
Dr. Cem Keçe Cinsel Sıhhat Enstitüsü Derneği Başkanı
Şişman kadın seksi olabilir zira şişmanlık kültüre ve coğrafyanın koşullarına göre değişebilir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadının fazla güzel veya zayıf olması onun aynı zamanda seksi olduğu anlamına gelmiyor. Bir kadın ne kadar güzel ve zayıf olursa olsun eğer cinsel ilişkide kötüyse erkek ondan soğuyabiliyor ve ayrılabiliyor.

ZULMEDİYORLAR
Yine şişman bir kadın eğer sevişirken iyiyse bu onu erkeğin gözünde vazgeçilmez kılabiliyor. Ancak bayanların bir kısmı bu dünyadaki değerlerinin dış görünüşlerine ve özellikle kilolarına bağlı olduğuna inandırıldıkları için şişmanlık ve seksi olmak kavramlarının birbiriyle tamamen zıt olduğunu düşünebiliyorlar. Gereğinden çok kilolu biri olarak hep zayıf kişilere karşı kendilerinde bir eziklik hissediyorlar. Başkalarının ne düşündüğe fazla önem verebiliyorlar ve kendi bedenlerine ruhlarına zulmediyorlar. Düzgün bir vücudu herkes ister fakat mühim olan ruhen ve bedenen sağlıklı olmaktır. Sekste biçim ve görünüş mühim olmakla birlikte tek kıstas değildir. Mühim olan kişinin kendisine güvenerek ruhunu ve bedenini partneriyle paylaşabilmesidir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/seksi-sisman-e1393512744682.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/seksi-sisman-e1393512744682-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüCinselliğin ve seksiliğin kiloyla ilgisi kesinlikle yoktur. Herhangi bir kişinin seksi olarak kabul edilip edilmemesi kendi iddiası değildir. O toplumun estetik anlayışı onun albenisini ve güzelliğini belirler. ŞİŞMAN KADIN BEĞENİLİR Hollandalı ressamların kadın tablolarında bırakın seksapeli oradaki kadınlar hasta obez olarak kabul edilir. Şişman kadın seksi değildir demek doğru olmaz. Bugün için...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...