Şimdilerde yeniden moda olan korseler sadece güzel görünmenizi sağlamıyor, aynı zamanda sizi kum saati formuna sokarak, fazla da seksi görünmenizi sağlıyor.

19. yüzyılda fazla popüler olan korselerin birden ortadan kalkmasının başlıca nedeni, sıhhat açısından bayanların başına açtığı problemlerdi. Bellerin incelmesi, dahil organların birbirlerine yakınlaşmasına ve kaburgalarda bazı yamulmalara neden olurken, çoğu kadında soluk darlığına ve tansiyon problemlerine de yol açıyordu. İlk zamanlarda, sırt kısmının metal çubuklarla yapıldığı korseler, daha sonra bükülebilir bir malzeme olan balenle üretilmeye başlandı. Kadının cemiyet içinde değeri arttıkça, kadın kendine işkence yapmayı bıraktı ve korseler daha gevşek bağlanmaya başlandı. Zamanla korseler tamamen unutuldu ve yerini dar kıyafetlere bıraktı; kadınlar korselerin rahatsızlığından tamamen kurtuldular.

Bugün vintage mağazalarda görülen korselerin çoğu o dönemden kalma değil, sonrasında o dönemdekilerin örneği olarak kostüm amaçlı yapılanlardır. 19. yüzyılın aksine, bugün rahatlık ön planda yer alıyor.

Kum saati şeklinde bir vücuda sahip olmak her zaman kadın siluetinin en ideal görüntüsü olarak kabul gördü ve bu şekilde görülmeye devam ediyor. Birçok tasarımcı günümüzde korse ya da korse etkisi yapan kumaşlar kullanıp vücuda sıkı bir biçim vererek kadınlarda Dita Von Teese etkisi yaratıyor.

 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/korse3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/korse3-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüŞimdilerde yeniden moda olan korseler sadece güzel görünmenizi sağlamıyor, aynı zamanda sizi kum saati formuna sokarak, fazla da seksi görünmenizi sağlıyor. 19. yüzyılda fazla popüler olan korselerin birden ortadan kalkmasının başlıca nedeni, sıhhat açısından bayanların başına açtığı problemlerdi. Bellerin incelmesi, dahil organların birbirlerine yakınlaşmasına ve kaburgalarda bazı yamulmalara neden olurken,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...