Güzellik konusunda kadınları en çok uğraştıran konulardan biri de ölü derilerdir. Yaz aylarında ölü deriler daha çok sorun olmaya başlar.

Sıcak havalarla birlikte derimiz daha çok kuruyor dökülüyor ,açık ayakkabı giyiyoruz ayaklarımız nasır oluyor. Hepimiz nemlendirici kullanıyoruz fakat cildimizi bu ölü deriden arındıramadığımız için çok fazla etkili olmuyor.

Vücudumuzda en fazla kuruyan bölgelerimiz yüzümüz , dirseklerimiz ve ayaklarımızdır. Ölü derileri düzenli olarak temizlemediğimiz zaman yüzümüzde siyah noktalar oluşuyor , dirseklerimizde ye ayaklarımızda nasırlar meydana geliyor . Bunun yanı sıra kuruyan bu deriler bacaklarımızda ve kollarımızda pul pul olup dökülüyorlar. Vücudumuz için kullanabileceğimiz peelingler var ama çoğumuz bir kaç kere kullandıktan sonra bir daha kullanmaya üşeniyoruz.

Ölü Derilerden Kurtulmanın Yolları (1)

Evet hepimizin bir hevesle satın aldığı peelingler maalesef bir iki kullanımdan sonra rafa kaldırılıyor çünki banyoda bu kadar uzun vakit geçirmek istemiyoruz. Size 2 senedir kullandığım ve kesinlikle faydasını gördüğüm bir şeyden bahsetmek istiyorum. Banyoda kese olarak kullanılmak için yetiştirilen lif kabağı.

Ölü Derilerden Kurtulmanın Yolları (4)

Lif kabağı kabak çeşidi olan bir bitki türüdür ve doğal bir maddedir. Sarmaşık gibi tırmanıcı olan bitkinin meyveleri olgunlaştığında toplanır ve soyulur. Kese olarak kullanılmak için aktarlarda ve doğal ürünler satan çarşılarda satılır. Lif kabağı ilk ele alındığında oldukça serttir ama suyla temas ettikten sonra yumuşar. Lif kabağının meyvesi oldukça uzun olduğu için banyoda kese olarak kullanırken ikiye bölünür.

Ölü Derilerden Kurtulmanın Yolları (2)

Kabak lifi ile yıkanmaya başladıktan sonra cildinizdeki değişimi hemen fark edeceksiniz. İlk kullanımlarda biraz sert gelebilir ama kullandıkça yumuşadığını göreceksiniz. Yıkanırken hemen hepimiz keseleniyoruz işte bu kese işini kabak lifi ile yaptığınızda etkisini hemen fark edersiniz. Kabak lifinden keseler her kullandığınızda vücudunuzdaki ölü deriyi temizler,kan dolaşımını hızlandırır . Kabak lifi peeling gibi zahmetli değildir, her zamanki gibi banyonuzu yapar çıkarsınız. Kabak lifini her türlü sabunla kullanabilirsiniz bolca köpürür .

Ölü Derilerden Kurtulmanın Yolları (4)

”Yüzümüzde kabak lifini kullana bilir miyiz?” derseniz ben kullandım. Cildiniz çok hassas ise kullanmanızı tavsiye etmiyorum fakat satın aldığınız kabak lifi yumuşak olan türden ise bir kaç gün ıslattıktan sonra çok bastırmadan yüzünüzde de kullanabilirsiniz.

This Image Is Copyrighted

Kabak lifi satın alırken dikkat edeceğiniz bir hususu belirtmek istiyorum. Bazı kabak lifleri çok sert oluyor. Elinize aldığınızda fark edersiniz sımsıkı ve sert olanları kesinlikle satın almayın. Satıcının ”suya girdiğinde yumuşar” demesine kulak asmayın çünkü yumuşamıyor ve yıkanmak imkansız oluyor. Satın alırken iyice sararmış elinize alıp sıktığınızda sıkıla bilen seyrek yapılı kabak liflerini tercih edin. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Ölü-Derilerden-Kurtulmanın-Yolları-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Ölü-Derilerden-Kurtulmanın-Yolları-1-150x150.jpgEbru ELTUNKadınlar KulübüÖlü Deriden Kurtulmanın Yolları,Ölü Derilerden Nasıl Kurtulurum?Güzellik konusunda kadınları en çok uğraştıran konulardan biri de ölü derilerdir. Yaz aylarında ölü deriler daha çok sorun olmaya başlar. Sıcak havalarla birlikte derimiz daha çok kuruyor dökülüyor ,açık ayakkabı giyiyoruz ayaklarımız nasır oluyor. Hepimiz nemlendirici kullanıyoruz fakat cildimizi bu ölü deriden arındıramadığımız için çok fazla etkili olmuyor. Vücudumuzda en...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...