Mineral Makyaj Nedir? 1Cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan makyaja Mineral Makyaj deniliyor.

Mineral makyaj malzemeleri tabii oldukları için, cilde zarar vermiyorlar. Ayrıca maksimum kapatıcılığa sahipler. Toz fondötenler, pürüzsüzlük yaratıyor. Normal fondötenlere oranla daha kalıcılar. Aynı şey, allık ve farlar için de geçerli.

Mineral makyaj ürünleri çoğunlukla toz formunda oluyor. Bu yüzden fırça ile uygulamak daha iyi netice veriyor.

Kullandığınız fırçanın aynı markanın fırçası olması, performansı açısından önem kazanıyor.

Mineral ürünler oldukça yoğun ürünlerdir. Bu yüzden az miktarda kullanmak yeter gelecektir.

Mineraller, cildin yağı ile aktivite olurlar. Bu yüzden gün içinde daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Ten ile birleştiğinde, tabii fakat ışıltılı bir görüntü oluşturur.

Mineral makyaj ürünleri alırken, içeriklerine dikkat etmelisiniz. İçeriğinde kimyasal maddeler, talk ve koku bulunmamasına itina gösterin.

Avantajları:
Doğaldır, gözenekleri tıkamaz
Uzun süre dayanır
Cilde pürüzsüz bir görünüm verir
Anti-alerjiktir
Talk içermediğinden, gözenekler soluk alır
Güneşten koruyucu özelliği vardır
Bozulmazlar, bu yüzden son kullanım tarihleri yoktur
Bütün ten tiplerine ahenk sağlarlar.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/11763d1316091900-mineral.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/11763d1316091900-mineral-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüCilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan makyaja Mineral Makyaj deniliyor. Mineral makyaj malzemeleri tabii oldukları için, cilde zarar vermiyorlar. Ayrıca maksimum kapatıcılığa sahipler. Toz fondötenler, pürüzsüzlük yaratıyor. Normal fondötenlere oranla daha kalıcılar. Aynı şey, allık ve farlar için de geçerli. Mineral makyaj ürünleri çoğunlukla toz...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...