makyaj-temizlemeMakyajın ciltte oluşturacağı menfi etkilerden korunmak için makyaj temizliğine dikkat etmeli, cildimize zarar vermeden makyaj temizliğini yapmalıyız.

İşte uzmanların makyaj temizliği hakkında tavsiyeleri…

1- Bazı Akşamlar Makyajımı Silmeye Üşeniyorum. Böyle Zamanlarda Sabah Kalktığımda Ne Yapmalıyım?
Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz. Cildinizi makyaj temizleyicisi bir mahsul ile temizledikten sonra sabah kullandığınız toniğinizi uygulayabilirsiniz. Ancak yine makyaj yapacaksanız, biraz beklemelisiniz. Temizleme işleminden derhal sonra fondöten sürerseniz, cildiniz parlar ve fondötenin dayanma süresinde azalma meydana gelebilir.

2- Makyaj Temizleyici Ürünlerin Cildi Tedavi Edici Bir Etkisi Var Mı?
Her gün cildinizi temizleyerek cildinizin yaşlanma sürecini geciktiriyorsunuz. Yani makyaj temizlemek istikbal için yatırım yapmak demektir. Kimi zaman bu temizleme işlemi sayesinde farkında olmadan cildinizde meydana gelen bakterilerden arınırıyorsunuz, bazen ise tıkanmış gözenekleri boşaltıyorsunuz. Bir şekilde cildinizin yaşlanmasına sebep olan sorunları tedavi etmiş oluyorsunuz.

3- Fazla Yoğun Bir Göz Makyajı Yapıyorum Ve Makyajı Silerken Zorlanıyorum. Kirpiklerimin Kopacağından Korkuyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?
Yoğun göz makyajı yapan kadınlara genellikle gözler için hususi olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünler tavsiye ediliyor. Yalnız göz makyajınızı temizlerken kullandığınız pamuğa fazla miktarda mahsul dökmek yerine ani çok pamuk kullanmaya itina göstermeli, pamuğu bir müddet gözünüzün üstünde tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru silmeyi denemelisiniz. Böylece kirpiklerinizde herhangi bir kopma işlemi meydana gelmez.

4- Kimi zaman Suya Karşı Dayanıklı Maskara Kullanıyorum Fakat Daha Sonra Silmekte Zorluk Çekiyorum. Bunun İçin Hususi Bir Metot Var Mı?
Su ve yağ olmak üzere iki bazlı ürünleri tercih etmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajı temizlerken, su bazlı kısmı yumuşatıyor ve kirpiklerin zarar görmesini engelliyor.

5- Sadece Yüz İçin Olan Makyaj Temizleyici Ürünü Gözlerimde De Kulanabilir Miyim?
Tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında gözünüzü kapalı tuttuğunuza itina göstermeli ve gözünüzü açmadan evvel iyice yıkamalısınız. Göz makyajınızın tamamen sildiğinden emin olmak için de pamukta herhangi bir iz görmeyene kadar silme işlemine devam etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en mühim şey aynı pamuğu birkaç kez kullanmamak. Uzmanlar makyaj temizlerken devamlı temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/makyaj-temizleme-e1393512304125.gifhttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/makyaj-temizleme-e1393512279913-150x150.gifFatih ELTUNKadınlar KulübüMakyajın ciltte oluşturacağı menfi etkilerden korunmak için makyaj temizliğine dikkat etmeli, cildimize zarar vermeden makyaj temizliğini yapmalıyız. İşte uzmanların makyaj temizliği hakkında tavsiyeleri… 1- Bazı Akşamlar Makyajımı Silmeye Üşeniyorum. Böyle Zamanlarda Sabah Kalktığımda Ne Yapmalıyım? Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz. Cildinizi makyaj temizleyicisi bir mahsul ile temizledikten sonra sabah kullandığınız...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...