Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme evvel genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu tesir; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar.

Kavitasyon Nedir? 1

Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız rejim, bol su içilmesi önerilir.

Ultrason teknolojisi nihayet yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş olan kavitasyon ve bütün dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Kavitasyon yöntemide kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilmesine çalışılır, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.

Liposuction veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir. Ultra kavitasyon avantajları: Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada nihayet derece etkilidir.

Netice alabilmek için ne kadar süre geçmeli? Hususi bir rejim, spor takviyesi gerekmemekle birlikte nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye çok aş kaybedilen yağların yeniden oluşmasına sebep olur. Tekrar de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene müsait bir beslenme ve devinim etmenin haricinde hususi bir çaba gerekmez. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/11938d1316091919-kavitasyon-e1393459601411.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/11938d1316091919-kavitasyon-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüKavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme evvel genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu tesir; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...