kas_kirpik_boyamaKaşlar, bakışlarımızı, mimiklerimizi dolayısı ile yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve yönlendirirler. Farklı kaş şekilleri yüze sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir. İstediğimiz estetik özelliklerde bir kaş yapısına sahip değilsek, bunu kozmetik kalemlerle çoğu zaman başarılı bir şekilde kamufle edebiliriz. Fakat bazı durumlarda kozmetik ürünler de yeterli olmayabilir. Kaşlarınız fazla seyrekse ya da artık hergün makyajla kalınlaştırmaktan sıkıldıysanız, kaş ektirme yöntemine başvurabilirsiniz.

KALIN KAŞ MODASI

Kaşlarına bu operasyonu uygulatan dünyadan ve Türkiye’den birçok meşhur isim olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kemal Aytuğlu ‘Özellikle Hollywood’u etkisine alan kalın kaş modası nihayet zamanlarda Türkiye’de yoğun alaka görmektedir. Angelina Jolie, Kate Winslet, Madonna ve Natalie Portman gibi meşhur oyuncuların da yer aldığı isimlerle birlikte bizde de sanat ve sosyete camiasından bir çok meşhur yer almaktadır’ diyor. Estehair Estetik Merkezi’nden Dr. Kemal Aytuğlu, kaş ekimi ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Kaş ekiminde kullanılacak teknik kişiden kişiye değişir mi?

Genelde aynı teknik kullanılır ama kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz eder.

HERKESE UYGULANABİLİR

Kaş ekimi herkese uygulanabilir mi?

Ense bölgesinde saçları olan herkese uygulanabilir.

Uygulama esnasında ağrı hissediliyor mu?

Kesinlikle hayır. İşlemden evvel lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk spreylerle ya da pomatlarla üzüntü hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha çok acıya sebep olmaktadır.

Kaş ekiminde tabii görünüm sağlanabilir mi?

Kişinin nasıl bir kaş istediği fazla önemlidir. Herkesin saçı, kaşı birbirinden farklılık arz ediyor. Buna bağlı olarak ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği, kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına müsait olmalı. Fazla sık ve gür bir saça sahip olan bir kişiye seyrek ya da fazla ince bir kaş modeli müsait olmayacağı gibi, saçları seyrek olan birine de sık ve kalın bir kaş müsait olmaz.

BUNLARA DİKKAT

Kaşın nasıl olacağına karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin nasıl bir kaş istediği fazla mühim, bu nedenle doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir. Özellikle dikkat etmesi gereken; kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz ama ince bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın biraz normalinden kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaş ekildikten sonra nelere dikkat edilmeli?

Sadece haftada bir kez enseden alınarak ekilen kaşlarınızı kısaltmanız gerekecektir. Nedeni ise tabii olarak ekilen saçların kaş değil de, saç özelliğine sahip olduğu için uzamasıdır.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/kas_kirpik_boyama-e1393460916994.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/kas_kirpik_boyama-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüKaşlar, bakışlarımızı, mimiklerimizi dolayısı ile yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve yönlendirirler. Farklı kaş şekilleri yüze sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir. İstediğimiz estetik özelliklerde bir kaş yapısına sahip değilsek, bunu kozmetik kalemlerle çoğu zaman başarılı bir şekilde kamufle edebiliriz. Fakat bazı durumlarda kozmetik ürünler de yeterli olmayabilir. Kaşlarınız...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...