kapatıcıSivilce izleri, güneş lekeleri, solgun görünüm gibi güzelliğinizi gölgeleyen bütün kusurları kozmetik dünyasının sunduğu ihtiyaca yönelik kapatıcılarla gizleyebilirsiniz. Kapatıcı seçme ve kullanmanın sırları

Hangi Kapatıcıyı Seçmeliyim?
Kapatıcı ürünler; likit ve stick olmak üzere iki farklı türde kullanıma sunulmaktadır. Kapatıcı türünü seçimini yaparken en mühim kriter cildinizin türüdür. Stick kapatıcılar; kullanımı ve basit etkilidir ancak yağlıdır. Kuru ve normal tene sahipseniz stick kapatıcılar sizin için müsait olacaktır. Akneli ve yağlı tene sahipseniz likit kapatıcıları tercih edebilirsiniz.

Kapatıcı Ürünler
Fondöten, pudra ve göz altı kapatıcıları ihtiyaca yönelik kozmetik ürünlerdir. Ten türünüz ve yüzünüzün analizini yaptıktan sonra müsait olan kapatıcıyı kullanabilirsiniz.

Fondöten
Cildinizdeki kusurları gizlerken, makyajınızın kolayca uygulanmasını ve kalıcı olmasını sağlar. Fondöten seçiminde mühim unsur ten rengidir. Tabii bir görünüm yakalamak istiyorsanız; ten renginizden 1 ton açık fondöten rengi tercih edebilirsiniz. Doğru rengi bulmak için; fondöteni mutlaka güneş ışığında deneyin ve çenenize sürün. Fondöteni çenenize sürdüğünüzde yüzünüzle renk farkı yaratmıyorsa, doğru rengi buldunuz anlamına gelir.

Pudra
Pudra; kendi içinde toz ve sıkıştırılmış olarak 2 farklı türe ayrılır. Toz pudralar; baz olarak uyguladığınız fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Büyük fırça yardımıyla toz pudrayı uygulayabilirsiniz.

Toz pudra sürerken dikkat etmeniz gereken püf nokta, tabii görünmesini sağlamak için makyaj fırçanızı yüzünüze sürmeden evvel üfleyerek çok pudrayı üzerinden almaktır…

Sıkıştırılmış pudra; kullanım kolaylığı ve gün boyu istediğiniz an rötuş yapma fırsatı sunar. Sünger yardımıyla sürebilirsiniz. Özellikle kuru ciltlerin kullanımı için idealdir.

Göz Altı Kapatıcıları
Göz kapatıcıları yani concealer; bakışlarınıza derinlik kazandırırken yüzünüzün de aydınlık ve pürüzsüz görünmemesine yardımcı olur. Ten renginizin yarım ton açığı kapatıcılar renk uyumu açısından müsait olacaktır. Kullanım kolaylığı için stick concealerları tercih edebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/kapatıcı.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/kapatıcı-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüSivilce izleri, güneş lekeleri, solgun görünüm gibi güzelliğinizi gölgeleyen bütün kusurları kozmetik dünyasının sunduğu ihtiyaca yönelik kapatıcılarla gizleyebilirsiniz. Kapatıcı seçme ve kullanmanın sırları Hangi Kapatıcıyı Seçmeliyim? Kapatıcı ürünler; likit ve stick olmak üzere iki farklı türde kullanıma sunulmaktadır. Kapatıcı türünü seçimini yaparken en mühim kriter cildinizin türüdür. Stick kapatıcılar;...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...