Ana Menü

İlişki Kadınları Etkilemenin Yolları

Evet doğru biliyorsunuz kadınlar konuşmayı çok severler ama eksik biliyorsunuz; herkesle konuşmayı değil! Sadece kendilerini gerçekten dinleyen kişilerle konuşmayı severler.

Kadınlar aynı anda birkaç konuyu düşüp değerlendirebildİkleri için, birşeyler anlattıkları esnada sizin onu gerçekten dinleyip dinlemediğinizi iyi analiz ederler ve bir kere gözünüzü kaçırdığınıza, esnediğinize, yan masadaki bir olaya daldığınıza şahit olurlarsa usulca anlattığı şeyi noktalar ve sizi bu konuda kara listelerine alırlar. O yüzden bırakın size içini döksünler, bırakın dertlerini sizinle paylaşsınlar göreceksiniz ki siz ne kadar değer verirseniz bir kadın sizi 10 misli mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Kadınlara dair yine yanlış bilinenlerden biri de maddiyata önem verdikleridir. Evet kadınların aradıkları maddi ferahlığı sağlayabilecek erkek elbette ki yarışa 1-0 önde başlayacaktır ama bu fikre kapılıp asla ona gösteriş yapmaya kalkmayın. Bu sizi sadece gösteriş meraklısı bir erkek yapar. Ne çok paranız olduğundan bahsedin ne de gereksiz fakir edebiyatı yapın. Bırakın sizin maddi durumunuzu o kendi algılasın ve değerlendirsin. Belki de karşınızda sadece ona huzur verecek bir ilişki arayan bir kadın var.

Kadınlar ilginç hikayeleri olan erkekleri dinlemekten hoşlanırlar, her ne kadar kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır diye bilinse de aslında güzel ve etkileyici konuşan erkeklere kaptırırlar kalplerini. Ne anlatttığınızdan çok nasıl anlattığınız önemli evet doğru fakat anlaTtıklarınızın içeriği de aynı zamanda çok önemli. Bu nedenle onunla buluşmadan önce belki biraz hazırlık yapmanız gerekebilir. Unutmayın birşeyler anlatacağım derken askerlik hikayelerinizle onu boğmamaya özen gösterin sadece birkaç ilginç anınızı hoş esprilerle süsleyerek, sizin dünyaya ve olaylara bakış açınızı değerlendirmesi için ona fırsat verin.

Doğaldır ki hepimizin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar var. İş hayatının getirdiği stresler, ailevi problemler vesaire… Bir de hepimizin bu problemlerle başetme tarzı var… Kimisi içine atar, kimisİ etrafındaki herkesi dertleriyle sıkar, kimisi ise gerçekçi çözümler bulmya çalışarak problemlerinin üstesinden gelmek için çaba sarfeder. Kadınlar, kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü erkeklerden hoşlanır. Güçten kasıt; illa maddi yeterlik, kariyer gibi ilk akla gelen özellikler değidlir. Güç demek, “mücadele edebilmek” demektir. Yaşadığınız problemlerden ziyade onlara verdiğiniz tepkilerle değerlendirileceğinizi unutmayın. Sıkıntılarınızı onunla gerçekçi analizler yaparak paylaşırsanız bilinki o da size destek olmak için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır. Unutmayın asla kurmamanız gereken birkaç cümle! “Zaten hep beni bulur!”, ” Beni çekemiyorlar!” “Aslında daha iyisini hakediyorum!” …

Bir önceki maddede, ilişkide sıkıntıların payaştıkça azalacağından bahsettik. Bir de işin bir başka boyutu var; neleri sıkıntı olarak adlandırıyoruz? Karşılaştığınız her yeni olayı sıkıntı olarak algılar, olumsuz değerlendirmeler yaparsanız sadece negatif elektrik verirsiniz. Asla ‘Polyanna’ olun demiyoruz yada “Yaşamak ne hoş”, “Herşey ne kadar güzel” diyerek yaşayın da demiyoruz ama olaylara pozitif açıdan bakarak olumu bir izlenim bırakmaya çalışın. Mesela yine asla kurmamamız gereken birkaç cümle daha söyleyelim size: ” Ben dünyanın en şanssız adamıyım”, “Hissediyorum bu işin sonu kötü!”, “Bak gör yakında beni işten çıkartırlar!”

Kadınların, ciddi duruşlu, karizmatik ve asık suratlı erkeklerden hoşlandığını mı düşünüyorsunuz? O zaman yanılıyorsunuz; kadınlar kalplerini en çok “güzel bir gülüş”‘e kaptırırlar. Bir çok kadın “Onun en çok nesini seviyorsun?” sorusuna “Gülüşünü!” diye cevap vermiştir. Evet kadınlar kendilerini güldürmelerinden çok önce erkeklerin kendilerinin güleç olmalarından isterler. Unutmayın, mutlu erkek, mutluluk verebilecek erkektir. Ve kadınlar bu sırrı bilir.

Yorum Yap