Alman bilim adamları, mutlu bir ilişkiye giden yolun, ‘1 eleştiriye karşı 5 iltifat’ formülünden geçtiğini savundu.

İlişkide Mutlu Olmanın Yolları 1

Bochum’daki Ruhr Üniversitesi’nin sosyal psikoloji bölümünde görev yapan Prof. Hans-Werner Bierhoff, yapılan bir eleştirinin yarattığı tatsızlığı gidermek için iltifat yöntemine başvurulması gerektiğini belirterek, “İyi niyet, mutlu olma potansiyelini artırır’ dedi.

Bu ‘formüle’ ulaşmak için binlerce kişi üzerinde araştırmalar yapan Bierhoff ve meslektaşı Elke Rohmann, yeni yazdıkları “Aşkı güçlü kılan nedir?’ adlı kitapta, ilişkilerin uzun sürmesini sağlayacak tavsiyelerde bulunuyor.

Bierhoff, işsizlik ve sadakatsizliğin yanı sıra, hastalık, Depresyon ya da doğum gibi ‘stresli deneyimlerin’, ilişkinin dengesini bozup ayrılığa yol açabileceğini söyledi.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/9707d1316091644-mutlu-ili-ki.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/9707d1316091644-mutlu-ili-ki-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüAlman bilim adamları, mutlu bir ilişkiye giden yolun, '1 eleştiriye karşı 5 iltifat' formülünden geçtiğini savundu. Bochum'daki Ruhr Üniversitesi'nin sosyal psikoloji bölümünde görev yapan Prof. Hans-Werner Bierhoff, yapılan bir eleştirinin yarattığı tatsızlığı gidermek için iltifat yöntemine başvurulması gerektiğini belirterek, 'İyi niyet, mutlu olma potansiyelini artırır' dedi. Bu 'formüle' ulaşmak için binlerce...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...