Ne kadar hoş bir kadın, ideal bir eşsiniz? 21. yüzyılın ilk on yıllık süresinde en sakat sorulardan biri bu hiç şüphe yok ki… 1950’li yıllardaki anlayıştan fazla uzakta bir profil çizen ‘iyi eş’ kavramı, özellikle de kadınlar için bugün fazlasıyla değişti. 2009’da bir kadının OLMAK isteyeceği şeyler gitgide çoğaldı; iyi kariyer, iyi anne, iyi arkadaş, hoş evlat, yaşına göre iyi görünmek, yatakta iyi olmak, peki fakat iyi eş?

Gözümüze gözümüze sokulan pek fazla ‘iyi kadın’, bugünlerde ‘iyi eş’liğin ne olduğunu bayanların sorgulamasına sebep oldu. Özellikle ABD Başkanı Barack Obama’nın daha dün Cadılar Bayramı için ‘leopar’ olan eşi Michelle Obama, bu örneklerin en başında kabul ediliyor. Görevini her daim yerine getiren kadın, erkeğinin arkasında dimdik ayakta dururken, onu kollamaktan geri kalmıyor. Evet, evet Michelle için yazılan öykü bu!

Peki siz hikayenizin neresindesiniz? Timesonline internet sitesinde Shane Watson’ın kaleme aldığı makaleye göz atalım. Watson, Samantha Cameron, Sarah Brown ve Michelle Obama’dan yola çıkarak politik kimlikli beylerin onlar kadar politik görünen karılarına dokundurarak ‘iyi eş’i arıyor.

ideal es

ONA ÖNCELİK VERİN
Eğer kocanıza omuz silker ve onu ihmal ederseniz, evliliğiniz için tehlike çanları çalıyor, bunu baştan bilin. Kocaya verilen rolde onu eksik hissettirmek, yapılacak en korkunç şey! Baskın yaşantınızı bir kenara bırakın ve kocanıza yer verin. Onun düşüncelerini önemsediğinizi onu yüreklendirerek ona anlatın. Size verdiği önerileri yaptığınızda bunları yerine getirdiğinizi söyleyin. Onu alkışlayın, methedin. Bazen yaptıklarınızı görmemesi mümkün, bu nedenle siz dikkati üzerinize çekin ve görmesini sağlayın. Fakat asla kişiliğinizden taviz vermeyin.

SEKS YAPIN
Nasıl bir adamın sekssiz mutlu olabileceğiniz düşünebilirsiniz ki? Cinselliğinizi yeniden keşfetmeye ve onu içeri çağrı etmeye ne dersiniz? Artık yorgun olduğunuzu söylemeyin, başınızın ağrıdığını da. Bu numaraları çoktan öğrendiler ve ‘yemezler’. Üstelik seksin insan yaşamına katkısını düşünecek olursak, iletişiminiz için hazine değerinde. Yatak odanıza kilit vurmaktan vazgeçin, horladığı için ondan nefret etmekten de.

NAZİK OLUN, ONU DESTEKLEYİN
Erkekler, kaba kadınlardan hoşlanmaz, aklınızdan çıkarmayın. Sinirlendiğinizde biraz düşünün ve bir süre bunu belli etmemeye çalışın. Bakın sular nasıl duruluyor. Kimi zaman ince bir sesle durumu kurtarabilir, içinizdeki masum kadını daha da dışarı çıkarabilirsiniz. Destekleme konusundan bahsetmiştik bahsetmesine ancak iş konusunda onu sakın yabana atmayın. Erkekler, işlerini önemser ve önemsenmelerini de isterler. Kulağınıza küpe olsun, unutmayın!

KİN TUTMAKTAN KAÇININ
Bakın bu fazla mühim! Zıt düşünceler, bağırışlar, o eski güzel günleri birden havaya uçurdu değil mi? Ancak bunları beyninizin kasalarına kilitlemekten vazgeçin artık. Kırılan kalplerinizin buna izin vermeyeceğini tahmin etmek mümkün ancak tutulan kin, evliliği sadece kötüye götürür. Her tartışmada eski defterleri karıştırmak ve kilitli kasaları ortalığa saçmak ne kadar hoş olabilir, bir düşünsenize? “Ben bu adamı sebep sevdim?” sorusuna karşılık olarak “Bu adam beni sebep sevdi?” sorusunu da akla getirmek gerek. Kimi zaman empati, yaşam kurtarır!

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/ideal-es.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/ideal-es-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüNe kadar hoş bir kadın, ideal bir eşsiniz? 21. yüzyılın ilk on yıllık süresinde en sakat sorulardan biri bu hiç şüphe yok ki... 1950'li yıllardaki anlayıştan fazla uzakta bir profil çizen 'iyi eş' kavramı, özellikle de kadınlar için bugün fazlasıyla değişti. 2009'da bir kadının OLMAK isteyeceği şeyler gitgide çoğaldı;...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...