Nedir bu hipster iyi bir şey mi kötü bir şey mi ? Bir hipster nasıldır, ne iş yapar,nasıl yaşar?

Hipster’in ne olduğunu bilmiyorsanız benim gibi ilk kez duyduysanız sizinde kafanızda bu tarz sorular dönmeye başlamıştır. Televizyon izlerken duydum Tarkan hipster olmuş . ” Tarkan ne olmuş” dedim yoksa oda Serdar Ortaç gibi hastamı olmuş? Neyse ki hasta olmamış Dünyada yeniden moda olmaya başlayan bir akıma uymuş ve saç stilini değiştirmiş. Ben Tarkan’da bir değişiklik görmedim ama bu vesile ile hipster akımını araştırmaya karar verdim.

Hipster Nedir (4)

Hipster akımı 1940 ‘lı yıllarda ortaya çıkmış. Bu yıllarda yani modern jazz yıllarında bir alt kültüre verilen isimmiş. 1960 yıllarında ortaya çıkan Hippie’liğe ilham kaynağı olmuş. Bu akıma göre yaşayan insanların ortak bir giyim tarzı oluşmuş . 1960 lardan sonra bu akım unutulmuş ama 2000’li yıllarda tekrar canlanmaya hatırlanmaya başlanmış. 2014 yılında yani bugün yeniden gündeme geldi. Hipster’liğin ne olduğunu öğrendikten sonra aslında bu akıma yabancı olmadığımızın farkına vardım. Belkide sizde moda anlamında bu akımı farkında olmadan devam ettirenlerdensiniz.

Hipster moda akımında ilk göze çarpan bu moda akımına göre giyinen kadın veya erkelerin çok zayıf olmaları.

Hipster moda akımının diğer bir olmazsa olmazı ise kalın çerçeveli güneş gözlükleri.

Hipster Nedir (2)

Hipster moda akımında vazgeçilmeyen bir başka şeyde eskimiş yırtık kot pantolonlar , gömlekler ve şortlar. Özellikler erkeklerin giydiği dar kot pantolonlar göze çarpıyor.

Hipster Nedir (8)

Hipster akımında erkek saç sakal stili ise yanlar çok kısa saçın ortası uzun ve kabarık. Sakallarda da yanlar kısaltılmış çenenin altı yoğun ve uzun.

Hipster Nedir (7)

Kadınlar için bu akımın getirdiği yenilik eski elbiselerin yeniden moda olması. Çiçekli güllü dallı annelerimizin gardolabında kalan elbiselerin yeniden gün ışığına çıkmaları.

Hipster Nedir (3)

Hipster akımının bir parçası olan ama hepimizin farkında olmadan giydiği baskılı tişörtlerde olmazsa olmazlardan biri. Özellikle değişik figürler doğa hayvan baskılı tişörtler ön planda.

Figürlü takılar kolyeler ,yüzükler, renkli ojeler, bandanalar kemerler de bu akımın getirdiği yeniliklerden bazıları. Özellikler hayvan figürlü takılar en çok tercih edilenler.

Ayakkabıya gelince savaş çizmelerinden düz bez ayakkabılara kadar geniş bir yelpaze söz konusu. Hipster moda akımında bu saydığımız parçaların hepsi kullanılıyor ama asıl amaç rahatlık.

Hipster akımında yaşam tarzı ise herkesin gittiği marka yerlerden alışveriş yapma , vejetaryan beslen, kendi sebzeni meyveni mümkünse kendin yetiştir, kişisel temizliğine dikkat et. Bunların yanında yenilikçi olmak yeniliklere açık olmak bu akımın en çok göze çarpan özelliği.

Hipster Nedir (1)

Elimden geldiğince Hipster akımının ne olduğunu bu akıma uyan insanların nasıl giyindiğini yaşadığını anlatmaya çalıştım. Gördüğünüz gibi saydığımız özelliklerden hiçbiri yeni değil hepsi gördüğümüz hatta kullandığımız şeyler. 2014 yılında bu akımın yeniden gündeme gelmesi ile dağınık halde kullanılan hipster parçaları bir araya gelecekmiş gibi görünüyor.

 

Hipster Nedir (5)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Hipster-Nedir-7.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Hipster-Nedir-7-150x150.jpgEbru ELTUNKadınlar KulübüHipster Nedir? Hipster Nasıl Olunur?,Hipster Trousers Nedir Nedir bu hipster iyi bir şey mi kötü bir şey mi ? Bir hipster nasıldır, ne iş yapar,nasıl yaşar? Hipster'in ne olduğunu bilmiyorsanız benim gibi ilk kez duyduysanız sizinde kafanızda bu tarz sorular dönmeye başlamıştır. Televizyon izlerken duydum Tarkan hipster olmuş . '' Tarkan ne olmuş'' dedim yoksa oda Serdar...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...