Atalarımız boşuna söylememiş kaş ile göz gerisi söz. Gözlerimiz hepimizin yüzünde en çok dikkat çeken yer.

Bir kadının veya erkeğin güzelliğini tasvir ederken ağzımızdan çıkan ilk söz ”kaşı gözü çok güzel ” olmuyor mu? Kadınlar bu konuda biraz daha şanslı. O güzel gözlerini makyajla daha belirgin ve daha ilgi çekici hale getirebiliyorlar.

Göz makyajı denilince akla gelenler far rimel ve eyeliner. Her yıl makyaj uzmanları da kadınlara göz rengine göre şu rengi kullanın şu rengi kullanmayın yada bu sene doğal makyaj moda parlak renkler kullanmayın diye tavsiyeler veriyorlar.

Bence hiçbir kadının bu tavsiyelere ihtiyacı yok özellikle yıllardır makyaj yapan kadınlar kendilerine hangi rengin, hangi makyajın yakıştığını çok iyi biliyorlar. Günlük makyajımız da pek sorun yaşamıyoruz ama özellikle özel günlerde yada kendimizi herkesten farklı hissetmek istediğimiz zamanlarda yapılacak göz makyajı sorun oluyor.

Düğününüz var yada çok özel bir partiye katılacaksınız çok güzel bir elbise aldınız o gecenin yıldızı olmak istiyorsunuz. Saçınız elbiseniz ve siz geceye hazırsınız ama makyajınız bu bütünü tamamlamıyor sa özellikle göz makyajınız bütün emekler heba olabiliyor. Burada size ve makyajınızı yapacak kişiye çok iş düşüyor.

Yeri gelmişken değinmek istediğim ve bir çok kadının ”evet doğru” diyeceği bir konu da kuaförlerde tamamen makyözün insafına kalmamız. Makyajımız bittikten sonra aynaya bakarken içimizden geçirdiğimiz genellikle şu oluyor ” ben bu makyajı istememiştim ki”. Hele birde gittiğimiz kuaför o gün yoğunsa makyöz sizin makyajınızdan çok sizi çabucak o koltuktan kaldırmakla ilgileniyor. Bir çoğumuzda beğenmediğimizi dile getirmek yerine susup bütün geceyi kendimize zehir etmekle geçiriyoruz. Bu yüzden kuaförümüzü seçerken konuşabileceğimiz istediğimiz şeyleri yapabilecek yeteneğe sahip ve bizi dinleyen bir kuaför olmasına dikkat edelim. Unutmayın ki aylar öncesinden hazırlanmaya başladığınız ve kötü makyaj yüzünden zehir olan o özel günler bir daha geriye gelmeyecek. Resimlerinize her baktığınızda o güzel günü değil o kötü makyajı hatırlayacaksınız.

Şimdi gelelim özel günler için için yapılmış göz makyajlarına.

Farklı Göz Makyajları (1)

Farklı Göz Makyajları (2)

Farklı Göz Makyajları (3)

Farklı Göz Makyajları (4)

Farklı Göz Makyajları (5)

Farklı Göz Makyajları (6)

Farklı Göz Makyajları (7)

Farklı Göz Makyajları (8)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Farklı-Göz-Makyajları-8.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Farklı-Göz-Makyajları-8-150x150.jpgEbru ELTUNKadınlar KulübüDeğişik Göz Makyajları,Farklı Göz Makyajları Nasıl Yapılır?Atalarımız boşuna söylememiş kaş ile göz gerisi söz. Gözlerimiz hepimizin yüzünde en çok dikkat çeken yer. Bir kadının veya erkeğin güzelliğini tasvir ederken ağzımızdan çıkan ilk söz ''kaşı gözü çok güzel '' olmuyor mu? Kadınlar bu konuda biraz daha şanslı. O güzel gözlerini makyajla daha belirgin ve daha ilgi...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...