Erkeklerdeki testosteron hormonunun, bayanların yumurtlama döneminin işaretlerine karşılık verdiği bildirildi.

Science Daily’nin internet sitesine göre araştırmada, bayanların her yıl erkeği cezbetmek için parfüm ve losyonlara boşuna milyarlarca dolar harcadığını, kadının tabii kokusunun erkeğin ilgisini çekmek için en iyi yol olabileceğini gösterdi.

Erkeklerin En Beğendiği Bayan Parfümleri 1

Sonuçları Psychological Science dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, Florida Üniversitesinde görevli ilim adamları Paul L. Miller ve Jon K. Maner, hayvanlarda bilinen bu özelliğin insanlar için de geçerli olduğunu ortaya çıkardı.

Yapılan iki ayrı çalışmada, kadınlara menstrüel döngülerinin çeşitli evreleri boyunca 3 gece tişörtler giydirildi ve katılımcı erkeklere, kadın katılımcıların giydiği, bazı erkeklere de kimsenin giymediği tişörtler koklatıldı.

Araştırmada, erkeklerden tişörtleri koklamadan evvel ve kokladıktan sonra salya örnekleri alındı, yumurtlama döneminde bayanların giydiği tişörtleri koklayan erkeklerdeki testosteron seviyelerinin, yumurtlama döneminde olmayan ya da kimsenin giymediği tişörtleri koklayan erkeklerinkinden daha yüksek çıktığı tespit edildi.

İlim adamları ayrıca, erkeklerin tişörtlerdeki kokuları çekiciliğine göre sıralandırırken, yumurtlama dönemindeki kadınlar tarafından giyilenleri en üst sıraya yerleştirdiklerini belirttiler.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/12382d1316091972-parfum.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/12382d1316091972-parfum-150x150.jpgFatih ELTUNKadınlar KulübüErkeklerdeki testosteron hormonunun, bayanların yumurtlama döneminin işaretlerine karşılık verdiği bildirildi. Science Daily'nin internet sitesine göre araştırmada, bayanların her yıl erkeği cezbetmek için parfüm ve losyonlara boşuna milyarlarca dolar harcadığını, kadının tabii kokusunun erkeğin ilgisini çekmek için en iyi yol olabileceğini gösterdi. Sonuçları Psychological Science dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, Florida Üniversitesinde görevli...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...